Autor Zpráva
kordy
Profil
Zdravím, mám SE K810I strejček google mi trošku otevřel oči, ale ještě sem nenašel jedinnej program, kterej by mi fungoval.
Nemá tady někdo zkušenosti? Mám představu, že by mi fungoval jako běžná webkamera a mohl bych s tím třeba volat přes skype...

Předem dík Kordy
janbarasek
Profil
kordy:
Podobný mobil jsem měl před pár lety taky (teď nemam žádnej), a zkoušel jsem něco podobnýho co zamýšlíš ty. Pokud si dobře pamatuji z hodin informatiky, tak nic podobného provádět nelze (připojení jako webku). Resp. jde, ale jen tak někdo to neumí (budeš si must vytvořit nějaký vlastní program a pohrát si s OS toho mobilu).

Tyto telefony by měli mít ještě 2 kameru ze předu nad displejem sloužící k videohovorům, ale to je zamýšlené zejména na telefonování prostřednictvím operátora, což skoro v celé čr nefunguje.

Možná by stálo za pokus mobil spárovat přes bluetooth s notebookem a podívat se, jestli umoˇžnuje přenos z foťáku / kamery, ale dopředu říkám, že spíše to nepůjde.
Možná se mílím, ale z vlastní zkušenosti vím, že něco podobnýho jen tak nejde.

Jestli scháníš webkameru, tak se dá v tescu koupit do 150 kč :D
kordy
Profil
Díky, nesháním webkameru... Teda určitě ne takovou za 150 Kč :D ten mobil má docela dobrou kameru tak mi přišlo, že to co mám doma by se dalo využít v podstatě zadarmo a úplně jiná kvalita než se nabízí za velký sumy v obchodech... Určitě to jde našel jsem zepár programů co by to měli umožňovat, ale ještě jsem ani jeden nerozběhal možná by to chtělo jen návod někoho kdo to už umí...
Joker
Profil
kordy:
úplně jiná kvalita než se nabízí za velký sumy v obchodech
Nechci tomu telefonu křivdit, ale jde o SE K810i s rozlišením videa 176×144?
To i ta nejlevnější webkamera bude mít daleko lepší.
kordy
Profil
No pokud to bereš takhle tak asi ano... Bral sem to z jinýho úhlu na mobile sem viděl 3.2 mega pixelů a na těch kamerkách myslím 1,3.. To rozlišení je pro mě novou informací a pokud je to skutečně tak musí to být opravdu roztažený :(
Dík, že jste mi to vymluvili strávil bych nad tím plno času a bylo by to na nic. Takže tu do Tesca!!! :D
Joker
Profil
kordy:
Bral sem to z jinýho úhlu na mobile sem viděl 3.2 mega pixelů
Jasně, ale 3,2Mpix pro fotky, ne video. Většina foťáků umí natáčet video, ale v daleko menším rozlišení než fotky (jelikož video ~ 25 fotek za sekundu a to v tom maximálním rozlišení nezvládnou).
Ale předpokládám, že s fotkami žádný problém není, ty se z mobilu do počítače přenáší úplně běžně :-)
margin
Profil *
kordy:
Takže tu do Tesca!!!
Tři vykřičníky má patentované Ostarava!!! A stály ji hodně peněz, a ty tady plácáš vykřičníky zdarma.
Do Tesca bych pro kameru šel jen v nouzi nejvyšší, jako jedinou výhodu takového nákupu bych viděl, že tan je nyní otevřeno, takže nemusíš s nákupem čekat do pondělka. Ale může se ti stát, že koupíš kamerku pro win XP a ovladače pro win 7 neseženeš.
Taky pochybuji, že seženeš kamerku do 150 Kč, na přibližně téhle úrovni ceny začínají.
Joker
Profil
Poznámka, už bych v tomhle vlákně neřešil nákup webkamery, předmětem je použití mobilu jako webkamery.
kordy
Profil
Margin
Já vím nekoupil bych ji tam, ale v tu chvíli mi přišlo hezký to tak napsat :) Za 3 vykřičníky se poníženě omlouvám :'(. Nechám si poradit od kámoše co má obchůdek ;)
kordy
Profil
Joker
Díky za ujasnění...Můžu teda ještě chvilku otravovat?
Díval jsem se na video :http://www.youtube.com/watch?v=D90ATc-kRZc
V podstatě stahuje po obrázcích takže by teoreticky měl být kvalitnější než ta levná webkamera.(což je samozřejmě jen teorie)
Tam to vypadalo celkem "ostře"(to video je všelijaký, ale v porovnání s ostatním to byla relativně ostrý). Nechci se hádat, ale už jsem si našel ten program tak bych to chtěl aspoň vyzkoušet...
Problém je v tom že nevím jakej port si nastavit vyzkoušel jsem všechny a nic. Vím, že mě s největší pravděpodobností výsledek nepotěší, ale když sem si našel dokonce i ten program (pokud by ho někdo chtěl můžu ho sem dát) tak bych rád viděl aspoň jak to vypadá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0