Autor Zpráva
muflik
Profil *
Dobrý den, nevím jestli je tohle správné místo pro moji otázku, ale snad tu být může :-)

Stavím si nové PC a protože se mi líbí menší velikost, zvolil jsem mATX variantu.
Po několika hodinách surfování jsem sestavil tento pc (odkazy jsem raději neuváděl, ale je to z různých známých eshopů)

GIGABYTE Z68MA-D2H-B3			2438,- (deska)              
ARCTIC Freezer Xtreme Rev.2	 	 720,- (chladic na procesor)  
INTEL Core i5-2500K			4360,- (procesor)      
KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz CL9	 	 446,- (ramka)              
CoolerMaster Elite 342			 781,- (skrin)              
TP LINK TG-3269			 	 136,- (sitovka)            
2x AKASA Fan Filter GRM-92-30		2x50,- (protiprachovy filtr na ventilator)
SFX POWER 350W 86% ucinnost		1099,- (zdroj)
ACUTAKE ACU-FAN92 PWM De Luxe	 	 131,- (ventilator na skrin)
GAINWARD GTS450 1GB DDR5		2363,- (grafika)
---------------------------------------------------------------------
CELKEM S DPH                           12574,-

Zajímal by mě váš názor na tuto sestavu a jestli jsem na něco nezapoměl (snad ne :-)), ale hlavně si nejsem jistý zdrojem, který je ale nejvýkonnější co jsem za krátkou dobu vyhledal do mATX. V popisku u grafické karty je totiž uvedeno min 400W, ale procesor s grafikou dohromady spotřebují max 200W tak si myslím, že případná rezerva pro výkonější grafiku by tu být mohla,

a tím směřuji k druhé otázce, v grafických kartách se moc nevyznám a v této cenové kategorii (~2400) jsem si prostě vybral a zajímal by mě na ni váš názor případně kdybyste mi doporučili něco jiného (hry moc nehraji, spíš starší, ale občas bych si něco nového zahrál byť ne na plné detaily), výhodou by byla nějaká tichá, protože počítač budu mít blízko hlavy na stole a s malou spotřebou kvůli tomu mATX zdroji.

Děkuji za případné odpovědi :P
muflik
Profil *
Jen doplnim, že sestava je bez disku, který mám.
joe
Profil
muflik:
protože počítač budu mít blízko hlavy na stole
Počítače dneska nabízí možnost vypnutí.

CELKEM S DPH 12574,-
Za mě je to zbytečně moc peněz na počítač a pokud hry nehraješ, pak taková suma je celkem zbytečná. Já si sestavoval počítač a jeho cena byla kolem 5 tisíc.

TP LINK TG-3269 136,- (sitovka)
Základní deska nemá integrovanou?
Joker
Profil
muflik:
nevím jestli je tohle správné místo pro moji otázku
No, na diskusi o hardwaru by poradili lépe než na diskusi o tvorbě webových stránek.

Jinak bych řekl, že to asi fungovat bude.
Otázka ten zdroj, ale ten doporučený zdroj u grafik se spíš nadhodnocuje. Se zdroji BeQuiet nemám zkušenosti.

Chybí v seznamu operační systém :-)
Grafiku já osobně preferuji pasivně chlazenou (ale to je taky otázka výkonu).
Krakatoa
Profil
muflik:
V sestavě máš skříň mini tower a zdroj micro ATX, pokud bys to do té skříně chtěl narvat, tak bys to musel vystlat vatou.
Do základovek s Dual - channel RAM se kupojou párové RAM, podle cený tvé RAM tipuju, že to není kit 2x2GB ale 1x4GB, možná by to jelo, ale normálně se to takto nedělá, takže tam patří např. 2x2GB RAM.
Čtyřjádro intelu navíc s K (s taktováním) je pro tebe myslím zbytečné, dvoujádro i3-2100 je myslím dostatečné, navíc dává např. přibližně tolik výkonu, co Phenom II X4 955 BE (při stejné ceně).
K čemu další síťovka?
Ještě poznámka ke zdroji. Výkon na zdroj ohledně grafiky se opravdu nadhodnocuje, je to jen orientační údaj. Co je ale myslím důležité je, aby měl zdroj přídavné napájení na grafiku, pokud to grafika vyžaduje. Jen z desky se dají napájet grafiky s výkonem do 75 W, pokud je grafika výkonnější, je potřeba k ní připojit dodatečné napájení ze zdroje (např. nvidia gt 430 přídavné napájení nepotřebuje, gts 450 ale už ano). Tudíž je potřeba aby měl zdroj přídavné napájení (350 W zdroje je myslím většinou nemívají).
Postavit se to dá určitě ještě levnějc. Můj nástřel:

Gigabyte H67MA-USB3 H67			       1945,- (deska)              
Alpine 11 Pro Rev2	 	                220,- (chladic na procesor)  
Intel Core i3-2100 BOX			       2338,- (procesor)      
DDR3 4096MB 1333MHz (2x2048MB) Kingston CL9     520,- (ramka)              
CoolerMaster Elite 342			        781,- (skrin)              
Seasonic SS-400ET-F3 400W Bronze OEM 		884,- (zdroj)
Arctic-Cooling Arctic F12 PWM	 	        120,- (ventilator na skrin)
GAINWARD GTS450 1GB DDR5		       2320,- (grafika)
---------------------------------------------------------------------------
CELKEM S DPH                                   9128,-


Upozorňuju, že se skládáním PC nevěnuju.
muflik
Profil *
Aha, děkuji moc, ta síťovka tam je opravdu zbytečná, neuvědomil jsem si, že je v desce a do té skříně lze vložit standartní zdroj takže to je super :-)
nicméně jsem zjistil, že by bylo asi komplikované do ní namontovat ty protiprachové filtry, tak jsem zvolil podobnou skřín, která je již obsahuje.

Ty RAMky byly opravdu 1x4GB, tak sem to upravil na ten kit jen jsem je po doporučení kamaráda vzal s chladičem (ve svojí aktuální sestavě mám taky 2x1GB s chladičema, ale nevim jak velký to má vliv, ale je pravda, že skříň bude malinkatá a nebude se tak dobře chladit).

Potom jsem vzal o něco málo silnější grafickou kartu a co se týká procesoru.. je pravda, že tak velký výkon zatim nepotřebuji, ale už dnes mi Core2Duo E660 (2x2,4Ghx) při práci běží na 100% a musim to vytaktovat a pak je to už bezproblému. Procesor v budoucnu snadno nezměním a pravděpodobně koupě nového počítače za pár let se bude odvíjet právě od procesoru stejně jako nyní, takže proto sem zvolil i5 s odemčeným násobičem.

Děkuji za odkaz na tu levnější desku, ta moje dražší měla pouze podporu nvidia SLI navíc což nevyužiji ani v budoucnu neplánuji a jedno rychlejší PCI, jinak sem si dalšího rozdílu nevšiml a 500,- dobrých :)

A odstranil jsem nový chladič, jelikož prý v krabici s procesorem nějaký základní chladič je, a ten se dá v budoucnu případně dokoupit.

A na konec změnil jsem zdroj, vzal jsem možná trochu dražší než by bylo potřeba, ale přepěťová ochrana apod se můžou hodit.

nakonec snad pre-final sestava (než ještě našetřim nějaký tisíc nebo neprodam aktuální sestavu)

GIGABYTE GA-H67MA-USB3-B3  	    1958,- (deska)               
INTEL Core i5-2500K       	    4360,- (procesor)                                      
ACUTAKE ACU-FAN92 PWM De Luxe        131,- (ventilator na skrin)
SAPPHIRE HD 6770                    2598,- (graficka karta)
FRACTAL CORE 1000                    899,- (skrin)
Corsair Builder CX430 V2 430W        950,- (zdroj)
Kingston HyperX Blu 4GB 2x2 Kit      664,- (pameti RAM)
--------------------------------------------------------------------
CELKEM S DPH		       	   11560,-


což mi příde docela hodně ok, neboli před skládáním sem myslel, že cena vyletí výše, ale je pravda, že sem asi žil v domění cenách pár let starých :-P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0