Autor Zpráva
Michal Čermák
Profil *
Ahoj všem.
Naskytla se mi lehká potíž s výběrem sw. Strejda google mi něco nadhodil, ale jen placené aplikace, což je přesně to co nechci. Nejlepší bude asi nastínit co asi tak chci.

Mám email dostupný přes imap, kterým komunikuji se stovkami lidí a potřebuji e-maily filtrovat apod. - v tomto bodě by krásně vystači e-maily v Opeře. Současně s e-maily potřebuji spravovat velké množství poznámek, souborů apod. Funkce nějakých úkolů a správy činností by nebyla k zahození a k tomu všemu nějaký kalendář, který s tím vším bude propojitelný. Mno a jako třešnička na dortu k tomu musíme mít přístup dva a oba potřebuje mít vždy stejná data. Teoreticky by na to stačil G-mail, Hotmail apod., ale to by neřešilo sdílení dat, problém druhé osoby, která není s pc takový kamarád a to, že e-mail je na imapu webhostingu... Snad jsem to definoval alespoň dostatečně. Ještě by mohlo pomoci, že jde o produkční činnost (kšefty kapely).

Čím nebo jak by jste toto řešili?

Díky všem za tip.

Marek88
Profil
Michal Čermák:
Teoreticky by na to stačil G-mail, Hotmail apod., ale to by neřešilo sdílení dat, problém druhé osoby, která není s pc takový kamarád a to, že e-mail je na imapu webhostingu.
- Teď jsem se koukal do nastavení gmailu a je tam položka: "Účty a import -> Udělení přístupu k vašemu účtu (Umožňuje ostatním číst a odesílat poštu vaším jménem)". Takže problém se sdílením by být asi neměl.
- Jinak také mám email na hostingu a mám nastavený gmail jen jako mailového klienta - maily přijímám pomocí přeposílání z hostingu (jde ale také nastavit, aby je gmail sám stahoval pomocí POP3) a odesílám je přes smtp.mojedomena.com (takže jménem muj_email@mojedomena.com) a funguje to.

Takže pokud vám jinak gmail vyhovuje, tak bych ho hned nezavrhoval a zkusil si s tím trochu pohrát...
Michal Čermák
Profil *
A zrovna G-mail je to řešení, které není úplně ideální. Už jen tím že to je další registrace a další účet. Šlo by to obdobně i přes Hotmail, kde registraci mám, ale pak nastává problém oddělení mých údajů od těch kapelních. Musí to být samostatné, aby přihlašovací údaje mohli mít i další lidé a nebo to musí být rozdělitelné pro více uživatelů zároveň. Plus je tu háček ve filtrování mailů v Hotmialu i G-mailu - používají složky a mnohem radši bych přivítal štítky ála Opera.

Proto bych raději zvolil samostatný web based sw, který bude na naší doméně a nebo sw, který se standartně nainstaluje.
Davex
Profil
Michal Čermák:
Když přejdeš na vyšší level - Google Apps, tak to přesně řeší tvůj problém. Můžeš dát přístup k jedné e-mailové přihrádce víc lidem s rozdílným přihlášením, sdílet dokumenty přes Google Docs, mít společný kalendář, poznámky atd. Jen se asi bude muset dokoupit na tržišti lepší správa úkolů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0