Autor Zpráva
ybznek
Profil
Ahoj, kdysi mi přišel mail, kde jsem musel potvrdit přijetí/přečtení. Nikdy jindy jsem se s tím nesetkal.
Jak se dá tento požadavek nastavit pod Gmail / Thunderbird? Abych věděl, zda si adresát email přečetl?
Davex
Profil
V Thunderbirdu při psaní nové zprávy v nabídce Možnosti » Potvrzení o přečtení. Při psaní e-mailu v Gmailu potvrzení zapnout nejde.

Bude to fungovat pouze v případě, kdy to podporuje poštovní klient příjemce a někdy to musí příjemce schválit.
Magistr
Profil *
Posílám ze Seznamu emaily na gmail a nikdy se mi nevrátilo potvrzení o přečtení, ačkoliv jsem ho zadal. Proč potvrzení o přečtení nefunguje v gmailu?


Davex:
Gmailu potvrzení zapnout nejde
Proč gmail nepodporuje potvrzení o přečtení - je to užitečná funkce. - mb -
LudekBrno
Profil
Magistr:
Protože do Gmailu většina lidí přistupuje přes weboví rozhraní, kde se příjemci požadavek na potvrzení přečtení vůbec nezobrazí. Ani aplikace gmail v androidu ho nezobrazuje. A abych pravdu řekl, tak i když používám v počítači na čtení pošty klienta, který žádost o odeslání potvrzení přečtení zobrazuje, tak vždycky zásadně klikám, že potvrzení odeslat nechci. Nikomu není nic do toho, kdy jsem mail přečetl a odpovím mu až sám budu chtít :-) Takže obecně na to potvrzení se nedá spoléhat, protože spoustě lidí se vůbec žádost o jeho odeslání vůbec nezobrazí a část lidí ho prostě zahodí a nepotvrdí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0