Autor Zpráva
Mihhc
Profil
Zdravím,

mám dotaz ohledně výběru officů.

Doteďka jsem měl MO 2003 a byl jsem s nimi více méně spokojen. Ale čím dál tím více se bojevují .docx nebo jiné přípony, které těžko otvírám. Tudíž bych rád přešel na novější a k tomu mám pár dotazů.

Všechno mám v .doc a chtěl bych i nadále používat prakticky jen .doc, není problém?
Když mám nastaveny u většiny dokumentů okraje podle svého, nebude to novému balíky vadit?
... kdyžtak uvídám i praktické uživatelské postřehy.(Chtěl bych aby prostředí programu bylo co nejpodobnější 2003)

A hlavně - který mi doporučíte 2003(asi ne)/ 2007 / 2010 ?
(Open org. nechci, ostatní na tomto PC by přechod na jiný program asi nezvládli)
Bubák
Profil
A co tohle?
Sada Microsoft Office Compatibility Pack pro formáty souborů aplikace Word, Excel a PowerPoint


Když mám nastaveny u většiny dokumentů okraje podle svého, nebude to novému balíky vadit?
Pokud se rozhodneš pro novou verzi MS Office, nebude to vadit, a pokud máš pozměněnou i výchozí šablonu, tak si pro jistotu udělej zálohu a šablonu pak přeuložíš v nové verzi MS Office.
DoubleThink
Profil *
Mihhc:
Všechno mám v .doc a chtěl bych i nadále používat prakticky jen .doc, není problém?
Ne, ale budeš muset omezit některé novější funkce - Například rovnice nebo grafy se převedou z OLE na obyčejnou vektorovou respektive rastrovou grafiku.

A hlavně - který mi doporučíte 2003(asi ne)/ 2007 / 2010 ?
Mezi 2007 a 2010 není podstatný rozdíl.

Chtěl bych aby prostředí programu bylo co nejpodobnější 2003
S tím se ovšem rozluč v každém případě. Nicméně ribbon mi připadá jako lepší uspořádání, než ten vagon nabídek a panelů v 2003 - samozřejmě je potřeba si zvyknout.

Bubák:
Sada Microsoft Office Compatibility Pack
To je taky možnost, ale není stoprocentní - nové funkce staré verze nebudou umět zobrazit ani tak.
pcmanik
Profil
DoubleThink:
Mezi 2007 a 2010 není podstatný rozdíl.
Rozdiel moc velky nieje, ale zrejme to kupovat nebude, tak preco nestiahnut najnovsiu verziu :)

Mihhc:
Všechno mám v .doc a chtěl bych i nadále používat prakticky jen .doc, není problém?
Preco chces nadalej vyuzivat ten stary format? MO potom podporuje zobrazenie starych formatov a ich editovanie, ukladanie.

Doteďka jsem měl MO 2003 a byl jsem s nimi více méně spokojen.
Neviem, ci si videl, ako vyzeraju tie nove verzie, ale maju uplne ine ovladanie, takze to bude chcet chvilu zvyku.
Mihhc
Profil
Bubák:
Díky, možná to tak dopadne ... šablonu nemám přenastavenou ...
pcmanik:
.doc chci, podporují to všechny verze všeho, pokud se nemýlím ... mě vždycky jen ostatní "nové" typy přidělaly jen práci ... (zkrátka aby i ta nejstarší babička v Himalájích dvakrát klikla a konec)
DoubleThink:
Rovnice, to ani nevím co máš na mysli :). Graf nemáme snad jediný.
Jde o to, že máme v PC vytvořených pár takových šablon, které mají různé okraje, složené z textových oken, atp. A u těch potřebuju aby se nerozlétly.
Co se týče ovládání - nejde jen o mě - zkusím to - v nejhorším to dopadne Bubákovým řešením :)

Děkuju moc, klidně doplňte ještě někd cokoliv, jen to uvítám.
Bubák
Profil
Sadu Microsoft Office Compatibility Pack můžeš nainstalovat prakticky okamžitě a pak uvažovat dál.
Mihhc
Profil
Tak jsem zkusil 2010, prostředí je teda úplně překopané.
I mě by trvalo týden než bych si zvykl, a když si představím ostatní, tak bych se měsíc nevypsal.

Takže děkuju všem a Bubákovi, jehož aktualizaci jsem narval do(asi na podesáté) PC a zatím šlape. :)
DoubleThink
Profil *
Mihhc:
a když si představím ostatní, tak bych se měsíc nevypsal.
Mám spíš opačnou zkušenost. Lidi většinou spíš žasnou, co všechno najednou Word umí (a umí to přitom už patnáct let - jen to většina lidí ještě nenašla).
A základní panel pro formátování textu musí, s prominutím, hned pochopit i úplný debil.
Mihhc
Profil
DoubleThink:
Vím přesně, pro koho to dělám a jaké nároky mít, bohužel to prostředí už měnit TAK radikálně nemohu.(debil nedebil - spousta lidí je rádo, že jim to kliká jak má) Jak jsem psal, šlo mi především o ty předformátované soubory a nové přípony, to se vyřešilo. (ale věřím v Tvou zkušenost - pro mladší lidi je to určitě +, nejspíše ani mojí verzi neznají a považovali by ji za vykopávku :) )
Ještě jednou děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0