Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím, jak tak koukám na klávesnici pozastavji se na jednou klávesou - ScrollLock. Netuším k čemu je, koukal jsem na internet a tam toho moc nebylo. Dozvěděl jsem se, že to údajně mělo mít specielní funkce v nějakých starých programech - dobrá, ale k čemu je tam dnes........ Nevíte o té potvoře někdo něco???
Dero
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=4 575&page=0#9
Rob
Profil
Dero
Co na to říct - AHA.......
DoubleThink
Profil *
Mnohem zbytečnější mi příjde klávesa Pause/Break
ScrollLock ve spostě programů funguje (scrollování pomocí šipek), kdežto pause jsem ještě nepoužil nikdy.
bojars
Profil
DoubleThink Neviem, ale nedá sa náhodou pomocou Pause stopovať bootovanie Kompu? Tuším som to párkrát aj v "ére DOS-u" použil.
habendorf
Profil
Bootování se IMHO většinou stopuje deletem.
ash
Profil
Pause bolo šikovné v DOSe, napríklad na zastavenie nejakého divoko skrolujúceho výpisu a podobne.
Ja zasa neviem, načo je SysRg.
PrtScr poznam :-)
habendorf
Profil
ash: ono to taky není SysRg, ale SysRq jako System Request.
bojars
Profil
habendorf nelezie sa náhodou Deletem do BIOS-u?

Tuším som to Pause použil, keď som zazrel pri bootovaní nejakú divnú hlášku, tak som zresetoval a stlačil pri nej Pause, aby som ju dočítal ("pochopil").
Dero
Profil
bojars: Přesně tak, pause stopuje bootování pc.

Navíc, zkratka ctrl + pause/break požívala v DOSové éře patřičné úcty, protože to byla často záchranná brzda před resetem (spolu s bratříčkem ctrl + c).
habendorf
Profil
bojars: hm, pravda, špatně jsem pochopil, omlouvám se

Jestli si někdo pamatujete "gumáka" ZX Spectrum, tak tam byl break na stejné klávese jako space :o)
Asi aby se člověk líp trefil, tam to byla zatraceně používaná klávesa :o)
bojars
Profil
Dero človeče naozaj sa mi postupne vybavuje... on aj MS-DOS zamrzol (i keď tak načieno)...


habendorf: mám niekde v skrini Didaktik (nekúpite miekto?)... dobrá vec, hlavne tá muzička, kým sa program natiahne.
Tuším som aj niečo hodinu po desať čísloval (nerobilo sa to tým Break-om?) a potom spustil v telke šesťfarebne mi blikala obrazovka a Didaktik "hral", proste nádhera... kam sa hrabú animované gify.
habendorf
Profil
bojars: jj, kdo by se nepamatoval :o) Řádkovalo se enterem.



A při takovémhle kódu došlo i na ten break :o)
Rob
Profil
když už se tato diskuse tak rozjela - insert taky nepatří mezi ty nejužitečnější klávesy.
bojars
Profil
habendorf AHA! Teraz som "zabodoval" ja.... Takže Break je relikvia zo zašlých časov... škoda, ale aj teraz by táto klávesa bola celkom užitočná... človek by nemusel stláčať tri naraz (s diskutabilným úspechom).

Rob Insert je v pohode, treba si naň iba zvyknúť.

BTW: "Zdravím Habendorfa"

:-)
YoSarin
Profil
Break je nahodou celkem uzitecna klavesa - ctrl + break mne parkrat pri programovani usetrilo sezeni u pocitace do stari a sledovani stale rostoucich cislicek, ktera se objevovala na monitoru... :)
PerToon
Profil
Pause občas používám, Insert rozhodně používám a ScrollLock rozhodně nepoužívám. A to dělám na počítači normálnější věci, než že ho bootuju, zastavuju špatně napsaný cyklus, nebo něco takového.
Rob
Profil
PerToon
Docela by mě zajímalo, při jaké příležitosti ten insert používáte??
PerToon
Profil
Rob- v Total Commander při veškerých manipulacích s více soubory, když je potřeba je označit, což dělám docela často.
Rob
Profil
PerToon
Aha, já nedám dopustit na Servan Salamander v té úplně prehistorické verzi bez všech těch tlačítek atd......Je to asi 10let stará záležitost, ale teď jsem si nainstaloval total comander a moc si mě nezískal. Zůstávám u servanta
Hrabáč Polní
Profil *
Podle mě je celkem na h**** WinKey!
Bubák
Profil
Podle mě je celkem na h**** WinKey!
V linuxu jistě, tam si některé klávesové zkratky chybí, možná jen proto, že je neumím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0