Autor Zpráva
Dr.Online
Profil *
zdarec, chtěl bych si zřídit nové internetové připojení, vybral jsem si O2 tarif Internet Optimal. Dnes jsem se byl zeptat do prodejny na dostupnost a rychlost. Všechno je v pořádku, rychlost i dostupnost ale dostal jsem takový prospekt kde mají ty tarify a je tam u nich použití. Jelikož já potřebuji internet na hraní online her tak potřebuji i dobrou odezvu. V tom využití u tarifu Optimal nepíšou hraní online her ale u Aktiv ano. Potřeboval bych vědět jestli vzít ten Optimal nebo jít k někomu jinému a nebo vzít ten Aktiv. Má někdo ten tarif Optimal a jakou má popřípadě odezvu? Děkuji.
Taurus
Profil
Dr.Online:
vybral jsem si O2
Upřímnou soustrast.
Dr.Online
Profil *
Díky, pomohl jsi mi. Nikoho jiného si vybrat nemohu, protože snad nikdo jiný tady u nás na vesnici nemá dosah... Ve městě 3 p****e providerů a tady jen snad to O2.... Štve mě to...
Taurus
Profil
Je mi to vážně líto, ale mám s nimi špatné zkušenosti. Nabídnou ti s úsměvem rádoby výhodnější služby, ale pak si vymyslí škubací konstantu, kterou přidají k paušálu a i když skoro nevoláš, záhadně přesáhneš 200 volných minut a platíš stejně víc... P**e.
jenikkozak
Profil
Dr.Online:
Potřeboval bych vědět jestli vzít ten Optimal nebo jít k někomu jinému a nebo vzít ten Aktiv.
Domnívám se, že asi bude záležet na lokalitě, ale Optimal by měl dostačovat. (Ale je to jen odhad, online nehraji.) Navíc u operátorů většinou není žádný problém přejít na lepší (a dražší) tarif, to cesta k nižší ceně je většinou výrazně komplikovanější.

Taurus:
Nabídnou ti s úsměvem rádoby výhodnější služby, ale pak si vymyslí škubací konstantu
Praktiky poskytovatelů mobilních služeb v ČR se snad ani nehodí komentovat. Pevný internet od O2 bych tak černě neviděl. Výpadky (i tady na vesničce) má minimální, cena se dá (v porovnání s méně spolehlivými bezdrátovými službami), technici jezdí do kdejaké „díry“ poměrně rychle.
Petr_D
Profil *
Od O2 se dá sjednat pouze internet. připojení za stabilní cenu. Mám ho asi 13 roků bez problémů.
V testu jsem získall tyto údaje:

Download: 5 273,21 kbit/s (659,15 kB/s) 1 výborné
Upload: 284,49 kbit/s (35,56 kB/s) 3 dobré
Web odezva: 78ms87.7ms126ms 3 dobré
Stabilita: 76.1 % 2 velmi dobré
ludek304
Profil *
Chcete internet od O2? Tak si k tomu zakupte neurol a podobné halucinogenní prostředky.


pokud si někdo myslí, že když si zakoupí flash O2, že mu pojede internet normálním zpusobem, tak je na omylu! Myslím že by společnost O2 měla informovat své zákazníky. že nestáhnou prakticky nic, nepojedou jim videa a na vykreslení vebových stránek si musí vzít dovolenou!
peteo
Profil
Buďte radi, v ČR i SR je internetové pripojenie super, zlatý prenatálny kapitalizmus.
V Británii sa za internet platí nehorázne peniaze (počítajte s 30 librami a viac) a väčšinou (ale nie vo všetkých tarifoch) máte limity - buď dátové (jedná sa o download) či časové (napr. 600 hodín mesačne).
Doplnené:
LudekBrno:[#9]
Súhlasím. Pokiaľ sa dá, mobil nevoliť. To čo som písal v predchádzajúcom odstavci, platí i na pevné pripojenie, ale na ČR a SR sa to chvála bohu nevzťahuje, tam sme rozmaznaní neobmedzeným pripojením za facku. Ale inde vo svete to tak nie je (pokiaľ viem, v Taliansku to je podobné ako v Británii).

O praktikách mobilných poskytovateľov sa ani nejdem baviť, sú to proste zlodeji, napr v Británii existuje tzv. utajený tarif, ktorý síce je dostupný a výhodnejší ako oficiálne tarify, v propagačných materiáloch a médiách sa o nich ale nedozviete. Kľudne Vám nanútia polovičné dátové limity (alebo časové) za tú istú cenu, ako stojí utajený tarif (samozrejme výhodnejší).
Takže zlodejina na každom kroku.

Zlatý internet za 300 Kč.
LudekBrno
Profil
ludek304:

Koupit si internet přes mobilní síť a očekávat, že to pojede podobně jako pevná internetová přípojka, je poněkud naivní. Tak to není nikde ve světě, naopak je to ledaskde ještě horši a z principu to ani technicky lepši být nemůže. Takže tady bych O2 nevinil.Mobilní síť má vysoké latence, velkou agregaci, nestálou kvalitu signálu a různé typy sítí v různých lokalitách. Takže takový internet bude vždycky nestabilní a hodí se jen jako nouzovka na cesty s notebookem. Rozhodně to není vhodné řešení na stabilní domácí používání, tak to prostě je. Jinak by se komplikovaně netahaly optické nebo kabelové přípojky do domácností.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0