Autor Zpráva
draq
Profil *
Dobry den, byl bych vdecen za radu.
Dneska sme dali novej router a vsechny PC mame pres wifi, 3 fungujou bez problemu, ale muj stolni kdyz se chci pripojit se me zepta na heslo a pak se me to zepta na uziv meno a heslo a ma to nadpis Ověřování sítě - zadejte pověření uživatele a je tam ikonka jakoby uzivatele Pc, ale na PC jen jednoho uzivatele a ten je bez hesla a at tam dam meno uzivtale, nebo admin tak mi to proste neprijme.. Nevite co bych do toho měl napsat, pripadne kde co prenastavit? Díky
Win 7, router ted novej odO2
johnl
Profil
A jméno admin a heslo admin taky nefunguje?
draq
Profil *
Taky nefunguje a o2 a o2 taky ne...
panther
Profil
draq:
k routeru od O2 jsi dostal i CD s informacemi, případně si podle konkrétního typu routeru dohledej informace na internetu - každý router má nějaké defaultní jméno a heslo, které lze později změnit.
draq
Profil *
No vy asi myslíte pro připojení do administrace k modemu.. Tam je meno a heslo admin, ale to mi nic neřeší, protože mě se windows ptá na méno a heslo při připojení k wifi. Někde jsem četl že je potřeba změnit zabezpečení z PEAP na EAP ale vůbec nemám tušení co to jea už vůbec kde se to nastavuje...


Po opakovaném neúspěchu na infolince jsem to vyřešil méně efetivně, tím, že jsem zrušil zabezpečení a budu kontrolovat MAC adresy. Nicméně děkuji za rady
Bubák
Profil
draq:
Nevím, co myslíš tím „jsem zrušil zabezpečení

budu kontrolovat MAC adresy
MAC adresy umí měnit i malé děti, to není žádná ochrana ani zabezpečení.
Aleš Janda
Profil
Bubák:
MAC adresy umí měnit i malé děti, to není žádná ochrana ani zabezpečení.

Tohle mě zajímá. MAC adresa lze změnit lehce, ale věděl by útočník, na jakou adresu to změnit? Adres je 2^48, takže je nemožné se strefit do něčeho povoleného. I při znalosti výrobce je 2^24 u tohoto dost. Existuje nějaký způsob, jak toto překonat?
Davex
Profil
Aleš Janda:
ale věděl by útočník, na jakou adresu to změnit?
Ano věděl. Stačí odposlechnout probíhající komunikaci - MAC adresa a SSID se přenášejí v otevřené formě i při zapnutém šifrování.

draq:
V nastavení bezdrátové sítě by mělo stačit vymazat všechny uložené sítě, ve vlastnostech síťového připojení dát "opravit" a pomocí průvodce nakonfigurovat vše znova.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0