Autor Zpráva
Dunalnel
Profil
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jak si mám zprovoznit vIP? Od provozovatele internetu jsem dostal tyto údaje: vIP, Maska, brána (Byla zmíněná před DNS a skoro to vypadalo jako brána DNS, ale nevím, radši to sem dávám takto rozděleně), DNS a MAC adresu. Veřejnou IP jsem dostal pro celou WiFi síť a bylo mi sdělno, že je již nastavená na mém routeru.

Potřeboval bych "návod" hlavně na Windows, ale hodil by se i k Linuxu

Děkuji,
Dunalnel
Joker
Profil
Co myslíte „zprovoznit“?
Podle toho popsaného veřejnou IP máte. V čem je problém?
juriad
Profil
Co si pod veřejnou IP adresou a jejím zprovozněním představuješ? A čeho tím chceš dosáhnout?

Veřejná IP adresa se od neveřejné liší jen jediným aspektem: zařízení, kterému patří je dosažitelné z celého internetu. Jiný rozdíl není.
V tomto případě se jedná nejspíš o to, že daná IP adresa je přidělená routeru a každý počítač v lokální síti (za routerem) dostane lokální adresu.
Z internetu je dosažitelný jen router, nikdy nemůže být být přímo počítač za ním, pokud se to na routeru nenastaví.
Většinou se to nazývá port forwarding, v případě že je zapnutý se bude veškerá komunikace (na nějakém portu, typicky http 80) s tvou IP adresou přeposílat na vybraný počítač za routerem.
Medvídek
Profil
juriad:
Většinou se to nazývá port forwarding, v případě že je zapnutý se bude veškerá komunikace (na nějakém portu, typicky http 80) s tvou IP adresou přeposílat na vybraný počítač za routerem.
A nebo hodit PC za routerem do DMZ, ale pak bacha na viry apod. :)
Dunalnel
Profil
Joker, juriad:
já to chci hlavně na hraní her (CS-ko, WoW-ko), na vývoj (Třeba toho WoW serveru, nebo webových aplikací, s kamarády atd.). Jde o to, že já nevím co s těmi údaji udělat. Protože pokud by to už mělo býti hotové, tak se IPv4 neshoduje s výpisem konzole (Na příkaz ipconfig) a když se pokusím rozjet Wamp server s Apachem nastaveným na tu vIP, tak se nespustí.

Ale děkuji za odpovědi.


EDIT:
IPv4 byla získaná z www.mojeip.cz
Medvídek
Profil
Dunalnel:
Však sme ti to tu psali, tu veřejnou IP dostal router, tvoje IP na PC bude už v rámci místní sítě a DHCP routeru. Pokud potřebuješ zprovoznit apache ven, musíš na routeru nastavit port forwarding port 80 na IP tvého PC v rámci místní sítě, nebo umístit tvůj pc do DMZ. Nejlépe bude, když na routeru nastavíš místní rozsah DHCP třeba od 192.168.10.10 čímž zařízení, který dostávají IP od DHCP routeru budou mít IP vždy od 10 výše a svýmu PC nastavíš IP napevno. Třeba 192.168.10.2.
Dunalnel
Profil
Medvídek:
Tak pokud se musím já sám dostat k nastavení routeru, tak to asi nebude možné, nedostal jsem po instalaci sítě heslo k nastavení routeru. Tedy když zkouším defaultní heslo, tak nefunguje.

Je nutné mít přístup k routeru? Pokud ano, tak zavolám provozovatelovi internetu a zažádám o heslo.
Medvídek
Profil
Dunalnel:
Takže router není tvůj, ale poskytovatele? Třeba UPC dodává kabelový modem, ale má na něm automaticky nastaven port forwarding. Pokud se do routeru nedostaneš, tak napiš poskytovateli o heslo, nebo ať ti hodí tvůj PC do DMZ. Pokud heslo dostaneš, tak nastavit něco takovýhohle:

Fisir
Profil
Dunalnel:
Ano, musíš mít přístup do administrace routeru. Ještě se koukni na krabici (jestli ji máš) a dovnitř, třeba tam to heslo bude napsané. Nebo můžeš zkusit kombinaci: Uživatelské jméno - admin; heslo: (nic, nebo taky admin).
Dunalnel
Profil
Vím že je to nejspíš taková "stupidní" otázka, ale k čemu mi byli ty údaje které jsem dostal od poskytovatele internetu? Tu vIP chápu, ale ty ostatní?

Jinak děkuji moc za odpověďi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0