Autor Zpráva
hupsicek
Dobrý večer,

prosím o radu: Asi před rokem jsem používal uživatelský účet ve Windows Vista. Standardně jsem se tedy do Windows přihlašoval pod uživatelským jménem a heslem. Po nějaké době jsem účet shledal jako nepotřebný a odstranil jsem jej, včetně souborů, které se ukládaly do adresáře Users. Heslo jsem používal ještě k jiným důležitým účtům. Bohužel se mi stalo, že jsem toto důležité heslo zapomněl.
Shledal jsem, že jediná cesta, jak jej získat zpět, je pokusit se obnovit tento odstraněný účet (nebo existuje jiný způsob?) a poté rozšifrovat hash v /system32/config/sam, což mi nedělá problém. Potíž je ale v tom, že si nejsem jistý, zdali je po tak dlouhé době ještě možnost účet obnovit (nebo alespoň nějakým způsobem vrátit zpět soubor sam, aby se v něm objevil hash toho hesla, nejde mi o ten účet, ale o heslo). Mám použít nástroj obnova systému? Co mám přesně udělat, aby tuto operaci vůbec Windows rozdýchal? Nebo to zkusit nějak přes registry? Poraďte někdo prosím nebo alespoň potvrďte, že to nejde, ať se zbytečně netrápím. Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: