Autor Zpráva
Adrifinel
Profil
Takže:

http://digitalnimonstra/Report.txt

Výpis vlastností mého pc...


Nějak se s tátou nemůžem shodnout na tom jaký disk by mi tam vlastně šel.
Chtěla bych vědět jaký nejlepší disk sem dám, nejsem si jistá jestli se nejlepší rovná velikosti kapacity, ale ráda bych pokud možno hodně velkou kapacitu či pokud možno největší, co jde.

Pokud bych si chtěla koupit TB Satu, tak jestli by mi tam popř. s možností redukce šla.

A na satu by měl jít normal xp, že pač táta tu furt mluví o nějakém přehazování řadičů v biosu na ata/sata....
Zechy
Profil
Disk na SATU by tam měl jít určitě, přece jenom to neni nic nového a něco za sebou to už má :-).
A když už jde o kvalitu HDD, jde taky o rychlost jeho otáčení/sekundu(RPM) a jeho zápisovou a čtecí rychlost, a největší velikost, dneska se i najdou disky s velikostí 5TB.

Jinak s ATOU moc zběhlej nejsem, ale rozdíl v PATA a SATA je jenom v jejich zapojení, PATA = Paralel ATA; SATA = Serial ATA
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
V té adrese ti chybí cézetko.
Nákup disku se starším připojením než sata považuji za zbytečně vyhozené peníze (v podstatě za 320 GB disku připojovaného přes IDE dáš podobně jako za 750GB SATU III, která je rychlostně jinde).

nejsem si jistá jestli se nejlepší rovná velikosti kapacity, ale ráda bych pokud možno hodně velkou kapacitu či pokud možno největší, co jde.
Disky mají naštěstí více parametrů. (Rychlost, spotřebu, zvláště u disku s OS je rychlost podle mne důležitější než velikost.) Co největší kapacitu kupovat teď považuji také za vyhozené peníze. Stačí počkat pár měsíců a ceny pevných disků by se měly dostat níž. Za ušetřené peníze můžeš koupit novou desku a jistě i ramky. Nejsem si úplně jist, ale myslím, že zatím maximální kapacita jsou 4 TB, v obchodech se zatím objevují pouze 3TB.
Budeš stejně limitována jinými parametry, než je rychlost disku.
Adrifinel
Profil
Zechy, jenikkozak:

pravda, ale funguje to i bez toho nějak...

nechci novej pc nebo novou desku, musela bych si koupit znova novou grafiku (AGP), kterou jsem ted nedávno kupovala novou, vyměnit ram možná i procesor. Tohle možnost odmítám, já svůj počítač miluji, jsem s ním už cca 8 let, nechci se rozloušit s drahoceným přítelem, chci s ním být dokud úplně neodejde. Takže výměna pc nebo komponentů je pro mě momentálně tabu.

Nicméně největší disky co jde jsou tedy těch 320GB nebo se dělají i větší?
Táta mi pořád tvrdí, že Ide nemám, že je Ide jen na A:/, já mám Aspi, alespoň mi to ukazuje, že tam mam připojené oba dosavadní disky, které mi však pro moje úkony jaksi kapacitově nevystačující.

A jde mi to jestli by případnej disk sata při použití redukce sata- ata bylo možné připojit.
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
Takže výměna pc nebo komponentů je pro mě momentálně tabu.
Disk je také komponenta.
U nové desky bys teda fakt AGP kartu nekupovala.

Tohle možnost odmítám, já svůj počítač miluji, jsem s ním už cca 8 let, nechci se rozloušit s drahoceným přítelem, chci s ním být dokud úplně neodejde.
Tak si dělej, co chceš. Prosit tě rozhodně nebudu. Zkus se podívat někam na skládku, třeba tam najdeš zadarmo desku daleko lepší.

Nicméně největší disky co jde jsou tedy těch 320GB nebo se dělají i větší?
Podívej se do e-shopu.

A jde mi to jestli by případnej disk sata při použití redukce sata- ata bylo možné připojit.
Kupodivu to je důvod, proč se redukce vyrábějí.
Adrifinel
Profil
jenikkozak:
Jo je, ale chci mít jistotu, že to půjde. Pač táta jednou říká, že to půjde, po druhé zase, že ne, pak že jo.
Chci vědět jasně a zřetelně, že to půjde a ne jednou jo a pak ne.

Tvoje rada podívat se do e-shopu, je fakt originální. Neboj já se dívala heč i googla a wikipedii jsem použila než jsem sem připojila dotaz, nebyla jsem však moudrá z toho, jestli disk 320GB znamená, že větší se nedělá nebo není v nabídce.


ps. nekupoval nebo nekupovala?
Keeehi
Profil
Adrifinel:
To by mě zajímalo jaký e-shop to byl. Stačí si ty disky seřadit od nejdražšího a uvidíš, že jsou větší než 320GB.
Davex
Profil
Keeehi:
To by mě zajímalo jaký e-shop to byl.
Jestli to nebylo tím, že ta deska nemá SATA porty a Adrifinel hledala zcela správně IDE (PATA) disky.
Keeehi
Profil
Davex:
Tím to asi bude určitě. Ani nevím, kdy jsem nějaký takový disk viděl posledně. Nějak jsem na tu podmínku zapomněl. Moje chyba.
Adrifinel
Profil
Jo moje deska nemá Sata porty, takže jde mi o to, že když si koupím řekneme tenhle disk:

a k tomu redukci, jestli to půjde
http://www.alza.cz/hitachi-3-5-deskstar-7k1000-d-1000gb-d280203.htm
http://www.alza.cz/seagate-barracuda-7200-12-1000gb-d213685.htm

rozhodně bych vzala pokud by to šlo, nějaký z těch 1Terových...

popř. bych si vzala asi tenhle: http://www.alza.cz/pevny-disk-western-digital-caviar-se-320gb-d75621.htm


ps. nevíte někdo něco o tomhle, zdá se mi to nějak podezřele levné: http://www.abchost.cz/750-gb-ultra-ata-100-pro-dell-poweredge-powerapp-a-intel-sr/281/product.html
DoubleThink
Profil *
Adrifinel:
zdá se mi to nějak podezřele levné
To je pravděpodobně pronájem disku v serveru - což nebude tvůj záměr.

nechci se rozloušit s drahoceným přítelem, chci s ním být dokud úplně neodejde
Celkem by se mi příčilo označit Celeron (defektní odpadní produkt z výroby Pentií 4 v tomto případě) za drahocenného přítele, ale proti gustu...
Osobně bych tvou lásku hodil se všemi poctami ze skály a srovnatelné náklady investoval do modernějšího (klidně low-end) stroje.
Adrifinel
Profil
DoubleThink:
Náhodou my šlape sprominutím lépe než tátovo notas, který je o hodně mladší.
Já si nestěžujim jen mi chybí dostatek místa na moji práci.
A propos, mě se taky nechce přetahovat všechen pracně natahanej materiál do nového pc. Ale to je jen....
Taky na novej nemám peníze, jsem nezaměstnaná. Nemůžu si dovolit novej, který tak na 15ti a vejš začíná, pač nechci žádnou kancelářskou šunku atd. :P
Keeehi
Profil
Adrifinel:
Dnešní kancelářská šunka je lepší jak moderní počítač před 8 lety.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0