Autor Zpráva
Joell
Profil
Zdravím, zformátoval jsem HDD na noťasu Acer Extenza a po restartování se mi nespustí instalačka pro win 7. V biosu (myslím že dobře) mám nastavenou v bootování jako první CD-DVD romku.Pak se něco, přesně nevím co jako by načítá a poslední řádek je Oper. system not found. A formátoval jsem to programem HDD low level format tool. Aji když tam dám cdcko s XPckama, tak je to stejný. Když to zkusím z flashky, tak to napíše - invalid disk, replace a press any key (ve zkratce). Předem děkuji za radu.
Moderátor Chamurappi: Co to je „7cky“? Přejmenovávám.
joe
Profil
Tak to ti pravděpodobně píše, že nemáš systém na HDD, nevypadá to tak, že bys měl nastaveno bootování z CD/DVD v BIOSu správně.
Joell
Profil
Tak bych potřeboval poradit jak mám ten BIOS nastavit aby tu instalačku bral z CD/DVD? Mám v BIOSu nastavenou první pozici CD/DVD romku.
joe
Profil
Záleží také na samotném DVD, jestli je bootovací, pokud se jedná o originál DVD Windows 7, pak by být mělo a instalace by se z DVD měla načíst. Pokud zapneš PC, pokouší se mechanika načíst DVD uvnitř?
Joell
Profil
Mechanika se snaží to DVDčko načíst... ale nerozjede se úplně, aby to DVDčko jelo. Origo to není.
Marek88
Profil
Joell:
Origo to není.
A opravdu je to bootovací DVD? Je to správně vypálené?

Ne že bych chtěl podporovat nelegální softwere, ale tahle rada platí obecně i třeba pro Linux, který je zdarma.
joe
Profil
Joell:
Zkus nastavit v BIOSu jen bootování z DVD, všechno ostatní zakaž. Pokud i potom se ti objeví, že operační systém neexistuje, pak budeš mít DVD nebootovací a pokud jsi ho dříve používal, hádám, že instalaci jsi spouštěl přímo z Windows.
Joell
Profil
Máš pravdu, to DVD není bootovací, kamoš říkal že je, ale není. Nakonec jsem nabootoval flashku a přes ni to jde. Ale aji tak děkuju za odpovědi a omlouvám se za vaši ztrátu času.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0