Autor Zpráva
Indy
Profil
Chci zamezit pro konkrétního uživatele přístup ke konkrétním složkám. Nejsem si jist jestli je to windows xp přímo umožňují, ale nějaký software podle mně určitě existuje. Nějakou dobu jsem ho hledal, ale neúspěšně.
xavier32
Profil *
Indy

Co takto zlozky skovat myslim Vlastnosti - Atributy - Skrytý, a potom len moznosti zlozky a skryt nezobrazovat skryte subory.

Alebo ak si das vlasnosti konkretnej zlozky tak je tam zalozka zabezpecenie a tam sa da nadstavit pristup, mazanie ...... a ine veci len sa stym treba pohrat :-)
Indy
Profil
Skrývat složky není zrovna ideální. Je to teď nastavený jako nouzový řešení, ale to ti obejde každý druhý. Na tuhle záložku jsem mnohokrát narazil, ale tady a teď není a nejsem schopen určit proč ne..
xavier32
Profil *
Indy

potom skus Norton Pasword Manager
Indy
Profil
Aha, $39.95.. Nevíš o něčem pokud možno free..?
Fred
Profil
Tady stáhnout: http://www.slunecnice.cz/product/GOLDEN-WinSETUP/
Tady se dozvíš co to umí http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=4431
xavier32
Profil *
alebo tu mas link http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/prace_s_hesly/spytec h-cipherworks/
Indy
Profil
Ne, to pořád není to co hledám. Win Setup vypadá skvěle, jenže bych potřeboval skrýt celou složku, ne jen zašifrovat soubory..
PerToon
Profil
Podle mě to v XP musí jít, protože otec furt říká, že mi to provede (zamezí přístup někam). Takže až přijde tak se ho zeptám. Ale musel by být nějaký nadřazený uživatel. (podle mě)
Fred
Profil
Winsetup umí skrývat celé disky, jestli složky to si už nepamatuji.
Indy
Profil
Fred
Disky umí, ale možnost skrývání složek jsem nenašel..
PerToon
Určitě to jde, jenže nerozumím tomu proč se win chovaj každou chvíli jinak..

Ale myslím že jsem něco našel, folder lock, ale ještě nevím jestli je to přesně ono.
Indy
Profil
No tak nic, vypadalo to nadějně, ale po restartu počítače mi to hlásí "35 uses left", takže jdu hledat dál..
Kajman
Profil *
Professional by to prý umět měly.
Chlup
Profil *
No a co třeba prostě pro tu složku nastavit pro toho uživatele prava ? Protože zrovna jednu z věcí, kterou NTFS podporuje je nastavovat práva přístupů pro uživatele.
Takže njedřív si tu nabídku zpřístupnit:
Tento počítač => nahoře na liště "Nástroje" => možnosti složky a tady odkliknout poličko kde píšou, že se mají informace o složce zobraovat zjednodušeně. Nějaká taková volba, omlouvám se, že nepodávám přesnější popis, ale zrovna nemam WinXP po ruce.

Takže máme nabídku nastavování práv zpřístupněnou. Teď už jen klikneme pravým talčítkem na danou složku. Dále na záložku Bezpečnost/Sdílení/Práva (opět se omlouvám za nepřesnost, ale něco takového tam bude) a teď už jen vesele nastavíte práva.
Tomik
Profil
No (já jsem Správce počítače, mám PROF.), když kliknu na nějakou složku pravým tlačítkem a dám "Sdílení"->"Soukromá složka", tak se jiní uživatelé do ní nedostanou, ale musíš být vlatníkem (zakladatelem) té složky.

Ve WINDOWSECH v síti (tj. že se přihlašuješ pod vlatním userem na server) má (pokud si pamatuji) každá složka tebou vytvořená také ve sdílení možnost zamezit přístup i administarátorům.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0