Autor Zpráva
Cody
Profil
Zdravím, nevíte někdo jak nějakým normálním (nám nauálně tupým) poradit ja zrušit zmagnetizování monitoru? Mám tam ted samé zajímavé barvičky:-( A pro práci s grafikou je to nemožný:-(
Pokud můžete prosím poraďte, budu Vám nesmírně vděčný a při nejbližším svatořečení a nanebevzetí na Vás vzpomenu:-)
habendorf
Profil
Myslím že se na to používá funkce monitoru "Degauss", pokud ti to monitor nabízí.
Cody
Profil
habendorf: Nenabízí:-( Je to stará šunka, ale je potřeba:-/
habendorf
Profil
U TV obrazovek se to kdysi dělalo pořádnou el. šlehou a fungovalo to, ale u monitoru bych to radši nezkoušel, tak ti asi neporadím :-(
Cody
Profil
Jak si definuješ pořádnou el. šlehou ?:-)))
habendorf
Profil
Prostě prda jako hrom :-))

Teď vážně: nevím a nešel bych do toho.
Cody
Profil
habendorf I tak díky:-)
habendorf
Profil
Mohlo by pomoci: http://www.zive.cz/forum/SubChild.asp?Qst=154099&Main=70.
Možná trochu drastické, ale v tvém případě asi není co ztratit.
Cody
Profil
Jo díky, ale i tak mám pocit, že to je řešení jak na mravence s kladivem.-))))
SuE
Profil
není někde v menu monitoru možnost (chce to orig ovladače , mohla by tam být prý podkova :-)
DoubleThink
Profil *
chce to orig ovladače

To není věcí ovladačů, ale Firmware, potažmo hardwarových schopností monitoru.
Cody
Profil
Ten monitor je 10 let starý, je to nějaký Hyundai (nepletu si to s autem?) nebo něco na H ... pseudojaponskýho, manuál, ovladače už dávno došly:-/
Doufám,, že mi nřeknete že ho mám vyhodit z okna:-)
habendorf
Profil
Vyhoď ho z okna :-)
Nic moc AOC 17 palců pořídíš za cca 3k2
SuE
Profil
cody: nakoukni na zadní stranu, opiš si typv ze štítku a zadej do google a něco bys mohl najít.
DT: ale u kterýchsi se to prý ovládalo takhle, taky jsem to tuhle řešila ... ale asi ho vyhodíme :-)
Marek Janů
Profil
habendorf: Nenabízí:-( Je to stará šunka, ale je potřeba:-/


Tato funkce není určena pro takto silné zmagnetizování. Pokud je zmagnetizování slabé, stačí použít tato fce a nebo to také zmizí samo, ale pokud to samo nezmizí tak ani tato fce nepomůže. Jediná možnost je vzít do ruky nějaký magnet, dát ho k monitoru a ty barvy odtáhnout jakoby někam do strany.
Cody
Profil
Marek Janů
Jediná možnost je vzít do ruky nějaký magnet, dát ho k monitoru a ty barvy odtáhnout jakoby někam do strany.
Fakt to může pomoct?
habendorf
Profil
Mělo by, vždyť o tom píšou v tom článku, co jsem linkoval. Akorát je IMHO lepší nepoužít permanentní magnet, ale tráfko, repráček, velkou cívku atd.
Cody
Profil
Tak držte palce du se demagnetizovat:-) Od magnetu, přes cívku po repráky:-) Jo a strašně díky moc za pomoc! Třeba už nebude tahle stránka fialovo-červeno-zeleno-žlutá:-)
Cody
Profil
Tak už vidím normálně:-)) Vyšlo to, díky!
habendorf
Profil
Tak fajn!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0