Autor Zpráva
Dyzz
Profil
Ahoj všem.

Potřebuju pomoct, když hraju na PC tak teplota podle EVERESTU CPU má 95 stupňů a po chvíli se vypne.
Jsem na internetu a CPU ma přibližne 70-80 stupňů. To semi zdá hodně nato že mám 3.0 Ghz dvoujádro.
Pastu jsem koupil novou a chladič taky, takže těmihle věcmi to není.
btw.: a největší blbost je, že když mi ten EVEREST ukazuje ty vysoký teploty tak šahám na žebra od chladiče a jsou uplně studené, takže nějaky špatný čidlo a CPU na vyhození ? Předem děkuji za odpovědi :)
Keeehi
Profil
Dyzz:
Spíš bych to tipoval na špatnou aplikaci pasty -> špatný přenos tepla.
Dyzz
Profil
Keeehi:
Pastou to určitě není, je jí tam dost a je rozetřená po celym CPU (pasta stala asi 170 kč, takže by měla bejt i docela kvalitní)


Jo a ještě jedna věc. Jak hraju ma to těch cca 95 stupňů před vypnutím, ale když tu hru vypnu při těch 95 stupních a jsem jen na ploše a pozoruju ty stupně tak to behem tří vteřin spadne na 50 stupňů, což semi zda hodně rychlé spadnutí stupňů o 45.
honzax
Profil *
Dyzz:
Pastou to určitě není, je jí tam dost ...

Uff, to by mohl být právě ten problém, musí tam být tenounká vrstvička pouze vyrovnávající nerovnosti povrchu CPU a chladiče, takže např. i 0,5mm je mnohonásobně víc než je potřeba.

Stačí kapka a třeba kreditkou ji rozetřít na plochu - rozhdodně NE!! prstem, povrch nesmí být mastný.
Dyzz
Profil
honzax:
to já vím. Pasta je opravdu nanesena jak má být.
Davex
Profil
Jestliže má procesor při hraní teplotu 95 °C a zároveň jsou žebra chladiče studená, tak je problém s přenosem tepla mezi procesorem a chladičem. I těch 50 stupňů v klidu mi připadá hodně, obvykle bývá tak 30-35 °C. Asi jsi při montáži procesoru nebo chladiče něco zanedbal. Nepřekáží něco spodní ploše chladiče v dotyku s procesorem? Obtiskne se procesor s pastou na chladič? Sedí chladič pevně na procesoru a není uvolněný na některém rohu?

Před nanesením nové teplovodivé pasty bys měl procesor a chladič dokonale očistit jemným hadříkem nepouštějícím chlupy s isopropylem a na procesoru rovnoměrně rozetřít opravdu tenkou vrstvu pasty (pouze na čip nebo na tu kovovou plošku).
Joker
Profil
Taky jsem viděl přehřívání způsobené tím, že dotyčný do počítače dal chladič dodávaný s už nanesenou pastou, ale před instalací nesundal nálepku chránící tu pastu (nálepka byla „inteligentně“ stříbrné barvy, takže to opravdu nebylo moc poznat).
Dyzz
Profil
Chladič na procesoru sedí opravdu pořádně, když jsem nanášel pastu tak jsem ho sice tim specielním hadříkem neočistil, ale že by to kvuli tomu dělalo todle ? zda semi to jako nepatrný detail. Každý koho znám a nanašel pastu tak procesor nečistil a nikdy takový problém neměl. A teď jsem nato koukal a žádnou folii na procesoru nemám. Hlavně to ten procesor začal dělat z ničeho nic. Prostě jsem jednou zapl počítač a začalo to dělat .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0