Autor Zpráva
oni
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem monitoru k notebooku na webdesign a popř. úpravu fotek.

Podmínkou je hdmi a rozpočet cca 4 000 - 5 000.

Není to asi nic extra, ale doufám, že se něco najde.

Děkuji
Kcko
Profil
Kdyby sis ještě něco málo připlatil tak můžeš mít kvalitní DELL monitor s IPS panelem ( a věř tomu, že oproti TN je to obrovský rozdíl)
http://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2412m-lcd-monitor-24-/95043/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpjie&q-c-1-f_2026605=sIPS&q-c-0-f_96259940=d24.0

Případně 23tku opět IPS http://www.czc.cz/lg-flatron-ips235p-bn-lcd-monitor-23-/100778/produkt?q-c-2-f_96259940=d23.0&q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpjie&q-c-1-f_2026605=sIPS&q-c-0-f_96259940=d24.0

Pokud to chceš na webdesign (kódování) a fotografie atd tak rozhodne TNko ne.

Já ho v práci mám a jsem neštastný když musím řezat složitější designy (stíny, barvičky...), doma mám IPSko DELL (za 13tis) a je to jako nebe a dudy.
Str4wberry
Profil
Pokud to chceš na webdesign (kódování) a fotografie atd tak rozhodne TNko ne.

Na druhou stranu je užitečné mít podobné podmínky jako většina uživatelů. Což kvalitní monitor nesplňuje.
oni
Profil *
Ten dell nevypadá špatně a přemýšlel jsem, že bych za něj připlatil. Bohužel nemá HDMI a nic jiného na notebooku nemám (analog nechci).

Jinak webdesignem myslim především tu grafickou část.
nemeja
Profil
Já mám dobré zkušenosti s Asusama. Kamarád má tenhle www.czc.cz/asus-ml229h-lcd-monitor-22-/94552/produkt a je fakt super.
oni
Profil *
Bude vhodný na webdesign? Jak jsou na tom barvy? Nemůžeš mi prosím zjistit, jak je na tom minimální jas? Jde konkrétně o to, že ty levné ips mají často dost velký minimální jas, což celkem oslňuje a vadí při práci večer (kdy zrovna dělám nejvíce).


Ups, teď se dívám, že je to jen 21". Nevím, jestli by při tomto rozlišení nebylo pak malé písmo, hlavně při vzdálenosti cca 60cm od očí. Nechci si namáhat a kazit oči.
Kcko
Profil
oni:
Ten dell nevypadá špatně a přemýšlel jsem, že bych za něj připlatil. Bohužel nemá HDMI a nic jiného na notebooku nemám (analog nechci).
Má DVI a můžeš použít převodní kabel DVI -> HDMI (ztrátovost bude minimální) ani to nepoznáš , stojí kolem 90 Kč.

Nebo ten LG či ASUS jak nabízel nemeja. Nemůžeš zase za cenu 4k chtít modré z nebe ;-)) (pamatuji si jak jsem kupoval Samsung 17tku před X lety za 16 000,- a byl jsem maximálně spokojen jaký mam super monitor ;-))))))
oni
Profil *
No nevím, jak je to s kompatibilitou a funkčností těch redukcí.

Mám v plánu kupovat notebook, který má pouze mini DisplayPort a nevím, jestli nebude pak problém s monitorem.

Třeba s tímto dellem, nad kterým přemýšlím. (popřípadě to LG)
http://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2412m-lcd-monitor-24-/95043/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpjie&q-c-1-f_2026605=sIPS&q-c-0-f_96259940=d24.0

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0