Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit se subversion. Možná to bude nadýl a asi sem budu doplňovat dotazy. To by ale nemělo vadit ne?

Na zdrojáky (obecně weby) používám NetBeans (NB). Kdysi jsem zabrousil do subversion a nainstaloval si ho. Na NB stránkách doporučovali (-čují) CollabNetd, ale další registrace ... no fuj. Nainstaloval jsem si teda subversion přímo oficiální (je to už pár měsíců - v 1.6) a už ani nevím jak, jelikož dnes jsem ztrávil hodiny jenom nad tím jak jsem to mohl vlastně nainstalovat (zjistil jsem totiž, že je verze 1.7 (vinou nějakých hlášek) a jednak jsem nechtěl přijít o data a jednak jsem měl prostě obavu pro mě už zapomentých věcí).

Každopádně jsem subversion nainstaloval na: c:/program files/subversion/, přičemž NB jsem měl cestu logicky c:/program files/subversion/bin

Reposisotory:
tu jsem si dal na c:/svnrepo - čili svn://localhost nebo file:///c:/repos

Jestli jsem to dobře pochopil, subversion je program a repository něco jako databáze změn (commitů apod.) a lze mít na svém PC několik např pro freelancing mít oddělenou repository na d:/repo-freelancer/

Doteď nebyly celkem problémy, ale TortoiseSVN (TSVN) začalo poslední dobou házet chybové hlášky a sw mi nabídl stažení nové verze (1.7.6) -> přřeinstaloval jsem. Začaly další broblémy, protože jsem měl některé soubory v 1.6 atd, ale o tom možná později.

Napadla mě otázka, jestli bych neměl v NB nastavit cestu na c:/program files/tortoisesvn/bin, chci tím říct, tím, že jsem nainstalval TSVN jsem nainstaloval i novější subversion do jiného umístění?

Děkuji za odpověď i za opravu případných blud zde napsaných. Chtěl bych v tom mít konečně už jasno.


A další věc na kterou jsem si vzpomněl:
Když jsem ve filesystému (přes TSVN) chtěl přidat nový projekt z mého disku do repo, udělal jsem import což by mělo být ok, už jen proto, že v repo v úložišti se projekt po načtení ukázal a ve filesystému odkřížkoval.
X Jenže v NB se za názvy ukazuje [new], což zřejmě odpovídá tomu, že podle NB projekt v repo není a navíc ukazuje

org.tigris.subversion.javahl.ClientException: Unsupported working copy format
This client is too old to work with working copy 'C:\xampp\htdocs\freelancer\postele-palandy-cz'. You need
to get a newer Subversion client, or to downgrade this working copy.
See http://subversion.tigris.org/faq.html#working-copy-format-change
for details.

We strongly recommend to either install a newer Subversion client or downgrade your working copy.
Any local changes might corrupt your working copy and some file operations as copying, renaming and deleting will not work correctly.

Jsem zase zmaten. Myslel jsem, že to vyřeším tou přeinstalací.
Sir Tom
Profil
helpik.JPW:
Také dobrý den,
myšlenku subversion jsi pochopil správně. Dle mého soudu by mělo být úplně šumafuk, kde je NB, Subversion, TortoiseSVN. Ze svých zkušeností vím, že některé (hlavně nové) verze těchto aplikací spolu nekomunikují korekně. Záleží také i na OS.

Já jsem se se Subversion v NB učil z těchto stránek: http://java.vse.cz/Java/NetBeansSubversion.

Když jsem ve filesystému (přes TSVN) chtěl přidat nový projekt z mého disku do repo, udělal jsem import což by mělo být ok, už jen proto, že v repo v úložišti se projekt po načtení ukázal a ve filesystému odkřížkoval.
X Jenže v NB se za názvy ukazuje [new], což zřejmě odpovídá tomu, že podle NB projekt v repo není
Doporučuji udělat zálohu - projekt smazat a z uložiště provést Check Out a vytvořit nový projekt. (A nebo se to možná dělá tak, že vytvoříš nový projekt a pak teprve dáš checkout - nejsem si nyní jist tím sledem kroků.)

org.tigris.subversion.javahl.ClientException: Unsupported working copy format
This client is too old to work with working copy 'C:\xampp\htdocs\freelancer\postele-palandy-cz'. You need
to get a newer Subversion client, or to downgrade this working copy.
See http://subversion.tigris.org/faq.html#working-copy-format-change
for details.
Zde je s nějvětší pravděpodobností vysvětleno, kde by mohl být problém. Máš tam i řešení. Zkoušel jsi jej?

A nyní ještě poslední dotaz. Proč tvoříš repozitář v localhostu? Není běžnější mít repozitář někde na vzdáleném PC? Když ti počítač bude ukraden, tak máš ukraden i ten repozitář...
helpik.JPW
Profil
Sir Tom:
Zajímalo by mě, jestli subversion.apache, nebo další např.: TortoiseSVN, ViewSVN, RapidSVN jsou jen grafická nadstavba pro subversion, využívající operační systém, nebo zda jsou to i další subversion. Nevím tedy, zda to není jako mít nějaký program o několika verzí v PC, jestli mi rozumíte (jako třeba mít víc antivirových programů v PC ;) ) => co je subversion?

2/ Repozitory
Repozitory je úložiště. Pokud mám úložiště na c:/svnrepo , znamenal by projekt 1 (c:/svnrepo/projekt1) a projekt 2 (c:/svnrepo/projekt2)? Není lepší vytvořit další repozitory?

Právě jsem zjistil, že v c:/svnrepo mám adresář c:/svnrepo/svnrepo (nevím jestli je to správně), kde jsou projekty téměř stejné velikosti, jako jsou velikosti složek projektů u mě na localhostu. Je to spávně?

Proč tvoříš repozitář v localhostu
Samozřejmě by mylo lepší posílat verze a projekt někam mimo PC. Co jsem ale hledal, je to zpoplatněno nebo přístupné všem.

3/ NetBeans
a/ stále jsem to nevyřešil tu hlášku. Mám projekt smazat, smazat jen všechny ".svn" v adresářích?
b/ Path to SVN executable to file má být C:\Program Files\TortoiseSVN\bin nebo c:/program files/subversion/bin ?

Článek je super. Díky.

update:
Zvláštní, podle svn --version mám subversion 1.4.2. Přespokládal jsem, že přeinstalací TSVN budu mít subversion 1.7 :( Ach jo

update:
Tak jsem si teď v sekci o TSVN přečetl , že mé TSVN je verze 1.7.6 a Subversion 1.7.4 - nechápu tedy problémy s verzemi a NB

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0