Autor Zpráva
blazej44800
Profil
Ahojte
Potrebujem poradit ohladom paypal. Niekto my posielal 70$, ale na ucet mi prislo $66,62 USD, co vychadza ze poplatky boli -$3,38 USD = 4.4%. Ale podla inych zdrojov su polatky 1,9% až 2,9%. Účet mám typu Premier. A ako to je s typom účtu personal? Pri registrácii mi ho ani neponúkalo na výber.

Vďaka


a este otazka: ak si pridam k paypal uctu bankovy ucet, ake budem mat vyhody (okrem toho ze pri napr. withdraw neplatim poplatky)? Budem potom vidiet peniaze na bankovom ucte aj na paypale alebo ako?
Mike8748
Profil
blazej44800:
pokud celkovej příjem v měsící je míň jak 2500 euro, tak je poplatek za příchozí platbu 3.4% plus fixní platba 0.35 euro.
také záleží z které země ti to poslal, v případě mezinárnodních plateb tak je tam taky nějakej poplatek.

každopádně on jakožto odesílatel penez měl možnost zda poplatky zaplatí on nebo ty. takže je na tobě jestli si zvedneš příště částku, nebo odesílateli vysvětlíš ať poplatek zaplatí on.

pokud jde o spojení s bank. účtem tak ano, při withdraw na svůj učet neplatíš poplatek, pokud paypal propojíš s kartou od toho účtu tak přes paypal pak můžeš platit i větší částky než máš zůstatek na paypal.
blazej44800
Profil
:) vdaka za odpoved, a este ako to je s uctom typu personal? kedysi existoval, ale teraz pri registracii uz ho ani neponukaju. A ak si naviazem paypal s bankovim uctom, budem vidiet na paypale zostatok z bankoveho uctu alebo ako?
Mike8748
Profil
blazej44800:
naviazem paypal s bankovim uctom, budem vidiet na paypale zostatok z bankoveho uctu
to vis ze ne. cely propojeni je jenom pro identifikaci ze je ucet fakt tvuj, a withdraw na ten ucet je pak zadara
blazej44800
Profil
ok, vdaka :)


a este predsa jedna otazka: pri zadavani udajov bankoveho uctu je kolonka: Bank name - to ma byt nazov banky, kod banky, BIC alebo co?
Mike8748
Profil
Bank name = jmeno banky, jeji oficialni nazev... to co je uvedeny na vypisech, nebo smlouve k uctu
blazej44800
Profil
ok :)
blazej44800
Profil
este prosim o jednu radu:
aktivoval som si ku paypal uctu kartu VisaElectron od SLSP. Potom som pouzil withdraw na stiahnutie penazi na ucet. Presli uz 4 dni a peniaze nechodili. Tak som zacal hladat na IB SLSP nieco o karte, a nasiel som ze na cez kartu nie je mozne spravit vklad na ucet. Problem je, ze paypal hlasi withdraw za Hotovy (uspesny) ale ja penize na ucte nemam. Koho by som mal kontaktovat? Banku alebo PayPal?

Vďaka
Viera250
Profil *
Prosím Vás, poraďte mi.
Chcem pracovať cez internet. Nemám osobný účet ani kreditnú kartu, ale disponujem s osobným účtom svojej dcéry. Keďže teraz na založenie paypal účtu už nie je potrebná kreditná karta, pri zakladaní svojho paypal účtu mám uvadzať osobné údaje dcéry alebo svoje?
Ďakujem za odpoveď
shaggy
Profil
Viera250:
pri zakladaní svojho paypal účtu mám uvadzať osobné údaje dcéry alebo svoje?
Záleží, čo je napísané pri zakladaní paypal účtu - či sa tam vypisujú údaje "majiteľa" paypal účtu, alebo údaje majiteľa bežného bankového účtu.

Pri podnikaní na Slovensku však neodporúčam používať paypal - sú tam pomerne vysoké poplatky (v porovnaní s klasickými bankami) a hlavne založenie účtu v bankách ako mBank, Zuno, Fio, nič nestojí. Preto nevidím dôvod využívať účet svojej dcéry.
radino70
Profil *
Ja mam ten isty problem na paypal ucte mi pise copleted ale peniaze na ucte nemam kokretne slovenska sporitelna .Pozeram uz treti den IB slsp a nic neviete mi poradit ?
Mike8748
Profil
radino70:
Completed ti to píše u čeho?
jinak převod z paypal na účet v bance může trvat i docela dlouho... až 7 dní tušim
radino70
Profil *
Withdraw Funds to a Bank Account :Status:
Completed
Som to len kopol sem posielal som peniaze z paypal uctu na svoj ucet v banke v slsp uz dva dni tam mam copleted/na paypal ucte/ a peniaze na ucte este nemam :-)

A dalsia vec rozmyslal som ze predam svoj telefon na ebay ale ked som videl ze saplatim 10% z predajnej sumy ebay-u + 3,4%+0,30centov cca poplatky paypalu tak sa mi to zda dost vysoke


Este som sa chcel nieco opytat aj ked to viem len aby som si bol isty : ked si vyberam peniaze na svoj ucet v banke tak to mam zadarmo vzdy myslim ci si vyberiem 10euro alebo 500euro hovorim len o bankovom ucte , lebo ked to vyberiem na kartu platim poplatok 2eura len neviem tiez ci to je nejak limitovo obmedzene ak viete niekto k tomuto nieco povedat


Mike8748:
Vidis zabudol som na teba kliknut aby ta upozornilo ze som pisal :-)
radino70
Profil *
Takze peniaze mi prisli dnes z banky unicredit banky ,prisli do troch dni od vyplatenie z paypalu ,takze kto ma unicredit urcite mu pridu aj do dvoch dni dni .Pre tych ktori nevedia .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0