Autor Zpráva
Lukas1992
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit od někoho kdo se s tím už setkal :) Samovolnš se mi vypíná PC, koml se mi vypíná jen při hraní jakékoliv hry, prostě se po 5 minutách hraní vypne. Když sem třeba na netu nebo koukám na filmy tak je všechno v pořádku, bez problému to běží třeba 3 dny. Zdrojem to na 100 % není, ten sem už zkoušel, napadá mě grafika ale nevím jak ta by dokázala shodit celej kompl. Díky za rady :)


Ještě dodatek, procesor ani grafická karta se mi nepřehřívají, mám W7 už asi rok a pů a nikdy to nedělalo, a to sem ho asi 3 přeinstalovával a vždy v pořádku.
Seki
Profil
Tipuju, že máš asi rád náročnější hry. Takže to bude asi přehříváním grafiky, nebo už grafika zkrátka nestíhá. A to, že grafika dokáže vypnout celý počítač není nic nového ;) Je léto a teploty překračují hranice 25 stupňů a na grafika má taky pár stupňů a obranný mechanismus vypne počítač, jako ochranu před zničením HW.

Zkus se podívat do BIOSu. Někde je tam nastavená teplota, při které se má vypnout PC
ShiraNai7
Profil
Zkus aktualizovat ovladače grafiky.
pcmanik
Profil
ShiraNai7:
Ovladacmi to nebude, tie by hadzali obrazovku smrti.

Urcite je to priehrievanie a pocitac v zaujme ochrany hw sa vypne.
Jednoducho to vidim na svojom pc teraz, je leto doma 30 stupnov a mam hlinikovu skrinu a skoro na celom povrchu sa neda udrzat ruka.
Lukas1992
Profil *
Dobře zkusím, ale zaráží mě že to vždy mazalo v klidku, mám otevřenou skříň, pravidelně čistím chlazení na grafice a na procesoru, zapnu kompl hnedka hru a do 5 minut se mi to vypne ;)
pcmanik
Profil
Lukas1992:
Predpokladam za vacsinou nemas o 10 stupnov viac v izbe ako teraz
1Pupik1989
Profil
Z 90% vypínání pc způsobí zdroj. Napiš sestavu.
Lukas1992
Profil *
1Pupik1989:
Kdybys dřív četl než psal tak by sis všiml že sem psal že zdrojem to na 100% není ;) Problém už byl vyřešen - všechno sem vyčistil a jede to v pohodě .)
1Pupik1989
Profil
Samozřejmě, že četl. Hned jsem si ale vzpomněl, že já si to taky myslel. Měl jsem nějaký Enermax a jeho kondíky už nebyly žádný mladíci. Nicméně jsem mu nedával žádnou pozornost. Vše se vyřešilo ve chvíli, kdy se ze zdroje zakouřilo a já se akorát modlil, aby to nenakopalo ostatní komponenty.
Lukas1992
Profil *
Já sem tam dal jinej zdroj, proto sem si byl jistej že to zdrojem není ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0