Autor Zpráva
Martin0z
Profil *
Dobrý den chtěl jsem se zeptat, jak se nejlépe (kromě wifi) připojit na internet v zahraničí, abych mohl pracovat odkudkoli. Nebo alespoň EU.

Znáte nějakou službu? Třeba něco přes mobilní internet atd.
Joker
Profil
Mobilní připojení se dá používat i v zahraničí, jen to někdy může být nechutně drahé.
Juandev
Profil
Martin0z:
Třeba něco přes mobilní internet atd.

Tak ano, mobilní pokrytí Internetem v je v některých zemích EU lepší než v ČR. Pokud ale rozumíte jazyku dané země, prošel bych si sám Google a wi-fi co a za kolik se v dané lokalitě nabízí.

Joker:
jen to někdy může být nechutně drahé.
Vážně? Však se říká, že ČR má dražší mobilní Internet než jiné země. Pokud se to tedy nepřepočítává na koruny tak z jejich pohledu to tak hrozné být nemusí.
panther
Profil
Juandev:
Vážně?
Joker to myslel, pokud máš český tarif. Marně jsem hledal nějaký, který by nevysál peněženku, nenašel jsem.

Pokud v dané zemí budeš déle, většina evropských má výhodnější tarify včetně mobilního internetu než jsou k mání v České republice. Namátkou se často mluví o Rakousku, kde je tohle všechno v porovnání s ČR za směšné ceny.

Pokud se to tedy nepřepočítává na koruny tak z jejich pohledu to tak hrozné být nemusí.
když už jsem nakousl konkrétně Rakousko, ceny kolem telefonů (včetně dotovaných telefonů k tarifům) jsou nízké i po přepočtu na koruny.
Joker
Profil
Juandev:
Jak píše panther, měl jsem na mysli připojení v zahraničí přes českého operátora (roaming).

Ale je pravda, že i pro delší cestování po různých zemích by mohl tarif operátora některé z nich (a v ostatních jeho roaming) být výhodnější, než používat českého operátora.
Ugo
Profil
přiznám se že nevím podrobnosti, je to z druhé ruky, ovšem táta si teď na dovolenou připlácel 300Kč u Vodafonu a měl za to mít měsíc klasického českého tarifu i v zahraničí. Nejlepší by bylo vozit si satelit, třeba na klobouku. :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0