Autor Zpráva
Juandev
Profil
Mám tu počítač, který nebyl několik měsíců v elektrické síti. Teď jsem ho strčil do zásuvky, je slyšet typické vrnění, ale nechce na startovat. Jak tento problém debugovat, co je špatně?
ludekbrno
Profil *
Juandev:
Postupně měnit komponenty. V první řadě asi zdroj. Mimochodem, svítí kontrolka zapnutí? Ozývá se po zapnutí jedno nebo několik pípnutí?
Juandev
Profil
ludekbrno:
svítí kontrolka zapnutí
Nesvítí. A neměla by svítit kontrolka po zapojení do elektriky? Už si nepamatuji, jak se ten počítač choval normálně.

Ozývá se po zapnutí jedno nebo několik pípnutí?
Neozívá, vůbec nic se neděje.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva [#3]:
Nesvítí. […] Neozívá, vůbec nic se neděje.
Tak to vypadá na problém se zdrojem. Zkus si někde zapůjčit jiný, a zkusit, jestli počítač bude startovat. To, že slyšíš vrnění, je možná větrák u zdroje, ale dál už proud evidentně nejde. U toho pípnutí nevím, některé počítače jsem vůbec neslyšel pípat (ani to jedno pípnutí při úspěšném startu, ani pípání chybového kódu).
pcmanik
Profil
Fisir:
Pocitace niesu pocut pipat, pretoze vacsina skrin uz nema vstavany reproduktor. Nehadzal by som to rovno za chybu zdroja. Odpoj vsetko, co mozes teda ramky, nechaj len jednu a takisto vsetky mechaniky. A skus, mozno to nastartuje.
joe
Profil
Příčin může být několik. Nemáš vypnutý zdroj? :) Nějaké mají na sobě vypínač. Po zapnutí, točí se aspoň ventilátor zdroje? Udáváš moc málo informací k tomu, aby ti někdo napsal, kde a v čem je problém.
ludekbrno
Profil *
Juandev:

Pokud vůbec nesvítí kontrolka, nejspíš to bude zdroj. I když to samozřejmě může být i skříní (spínačem) nebo základní deskou, protože ta na pokyn tlačítka provede samotné aktivování zdroje. Jinak dobrá poznámka Joea, zdroje přímo na sobě mívají mechanický hlavní vypínač vedle zástrčky, kam je připojený kabel ze zásuvky.
Rellik
Profil
pcmanik:
Pocitace niesu pocut pipat, pretoze vacsina skrin uz nema vstavany reproduktor.
Tak větší krávovinu sem už dlouho neslyšel. To že nemá skříň repráček, jak tomu bylo v dávných dobách neznamená, že počítače už nepípají. Ono ty pípáky (pieza) jsou přímo na základních deskách a pípají. U některých desek může být pípnutí pouze u chybového stavu a při normálním startu, třeba nepípnou, ale takovou desku sem snad ještě neviděl...

Jinak první vyzkoušej opravdu ten zdroj.
Juandev
Profil
joe:
Nemáš vypnutý zdroj?
Nemám.

Po zapnutí, točí se aspoň ventilátor zdroje?
Neřekl bych, že tam nějaký je. A pokud ano, tak se netočí.

Rellik:
Jinak první vyzkoušej opravdu ten zdroj.
Rozhodl jsem se, že počítač rozprodám a z hadru stáhnu data přes USB.
ludekbrno
Profil *
Rellik:
No, zase taková kravina to není :) Já mám momentálně už několikátou desku v řadě, která sama nepípá (nemá čím) a ve skříní nemám reproduktor, abych ho k desce připojil na patřičné kontakty. Takže pozor na unáhlené výroky ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0