Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

dříve jsem si rozdělil disk (250 GB) na 3 oddíly - jeden pro systém (25 GB), a další dva (25 GB + zbytek) pro data.
Takové rozdělení mi teď už ale nevyhovuje a chtěl bych z toho udělat 50 GB pro systém + zbytek, je nějaká možnost rozšířit na obrázku C:, aniž bych na něm smazal data? Mám na něm už nově nainstalovaný systém (Win 7), data, co jsou na D: (označený zeleně) a E:, by se mohly smazat (mám zálohu na dalším větším disku).

Když kliknu na C: pravým tlačítkem, volbu Rozšířit svazek... mám zašedlou.

Obrázek, jak mám rozdělený disk.

Díky za pomoc
Keeehi
Profil
D: není označen zeleně, D: je nějaký jiný 700GB disk (tipnu si, že ten záložní)

U toho zeleného nepopsaného a u E: bych dal Odstranit svazek... a pak by snad měla u C: být nabídka Rozšířit svazek... aktivní.

joe:
rozšířit na obrázku C:, aniž bych na něm smazal data?
Při rozšiřování by jsi o data přijít neměl, ovšem 100% ti to nikdo zaručit nemůže.
Joker
Profil
joe:
Tam je ještě problém, že jsou to různé oddíly (rozšiřovaný disk je na primárním a rušený disk na sekundárním rozšířeném).
Čili myslím, že je nutné nejdřív zrušit ten nepotřebný disk, potom o to volné místo zmenšit sekundární rozšířený oddíl a pak by měl jít rozšířit disk C.

Jinak doufám netřeba připomínat, že je velmi vhodné zálohovat důležitá data a pro jistotu mít v záloze bootovací DVD z nějakým programem na obnovu disků.
Protože i mně už se přes veškerou opatrnost jednou povedlo místo disku odstranit celý oddíl, kde samozřejmě byl i disk s důležitými daty.

Edit: No hlavně že jsem si ještě říkal, abych si dal pozor a místo „primární a rozšířený“ nenapsal „primární a sekundární“
joe
Profil
Pardon :) Nevšiml jsem si, tím D:, co jsem popisoval, jsem myslel ten vedle C: (měl právě ještě před pár hodinami označení D a po jeho odstranění se označil D ten nový disk, tak to trochu zmátlo :))

Teď jste mi asi radili k té špatně popsané situaci, tak prosím kdybyste se na to podívali ještě a nebo věděli, pro jistotu přikládám obrázek, děkuju moc

Oprava a znázornění na novém obrázku
Rellik
Profil
Stahni si program partition magic a v tom to proveď. Musíš odstranit oddíl, kterého se chceš zbavit a pak ten co chceš rozšířit musíš do tohoto volného prostoru "natáhnout"..
margin
Profil *
Rellik:
Stahni si program partition magic a v tom to proveď.
Volně šiřitelné je jenom demo, kde se dají diskové oddíly prohlížet a změny se jenom simulují.

Zdarma je GParted.
joe
Profil
Díky za odpovědi, nakonec jsem to udělal přes GParted, stáhnul jsem bootovací CD s různými nástroji (teď si nevzpomenu přesně na název, kdyžtak později doplním), přerozdělení bylo v pořádku, ale po restartování mi to nechtělo nabootovat systém, radši jsem to přeinstaloval znovu :-) nechtěl jsem tím ztrácet čas...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0