Autor Zpráva
meiki
Profil
Zdravím,
dělám ve wordu (2007) formulář, který zaměstnanci budou vyplňovat pomocí ovládacích prvků. Narazil jsem na dva problémy, s kterými si nevím rady. Jedná se o jakési podmíněné funkce. Ve vlastnostech aktivního pole je sice akce při vstupu/výstupu pomocí makra, ale to nevím jak udělat návaznost na ostatní aktivní prvky. Umím pouze makrem formátovat text :-)
1. Jak se mi při zaškrtnutí určitého checkboxu udělá aktivní textové pole? Příklad: na výběr několik možností a jedna varianta s označením JINÉ, kdy se při jejím zaškrtnutí udělá aktivní textové pole, ve kterém uživatel volbu upřesní.
2. Lze dvojici checkboxů udělat jako přepínač? Vím, přepínač je ve wordu také, ovšem celý dokument používá chceckboxy a chtěl jsem zachovat jednotný vzhled. Příklad volba ANO/NE, kdy zaškrtnutím jednoho checkboxu se druhý odškrtne.
mimochodec
Profil
meiki:
1. Jak se mi při zaškrtnutí určitého checkboxu udělá aktivní textové pole? Příklad: na výběr několik možností a jedna varianta s označením JINÉ, kdy se při jejím zaškrtnutí udělá aktivní textové pole, ve kterém uživatel volbu upřesní.

Hledal bych v nápovědě něco jako focus.

2. Lze dvojici checkboxů udělat jako přepínač? Vím, přepínač je ve wordu také, ovšem celý dokument používá chceckboxy a chtěl jsem zachovat jednotný vzhled. Příklad volba ANO/NE, kdy zaškrtnutím jednoho checkboxu se druhý odškrtne.

No fuj. Používej věci k tomu, k čemu mají sloužit. Jestli účelem "jednotného vzhledu" má být větší srozumitelnost, tak věř, že by to mělo opačný efekt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0