Autor Zpráva
Tess
Profil
Dobrý den.
Mám problém s flash diskem Transcend JetFlash V10 8GB. Přesouvala jsem na něj nějaké videoklipy (filmy, různá videa...) z PC, ale na konci přesouvání jednoho videoklipu se počítač zaseknul - chvíli se hýbala jen myš a nešlo na nic kliknout, poté ze zobrazila jen plocha bez lišty a všeho ostatního (můj operační systém je windows XP). Nezbývalo mi tedy nic jiného, než PC vypnout vypínacím tlačítkem. Když jsem PC zapla a zapojila jsem flashku, zobrazily se všechny soubory, které na ní byly, ale nešly otevřít. Asi po 5 vteřinách se mi vždy zobrazí okno, že aplikace explorer.exe musela být zavřena (a tlačítka neodesílat + odeslat zprávu o chybách). Nevíte, čím by to mohlo být? Dá se nějak zachránit flashka nebo alespoň soubory v ní?
Děkuji předem za odpověď.
Tess.
ludekbrno
Profil *
Jedině zkusit nějaký záchranný program, jako třeba recuva, jestli se mu podaří něco obnovit a zkopírovat. Potom bych ale tu flashku asi raději vyhodil nebo alespoň na ni nedával nic důležitého, protože takový problém se může kdykoliv opakovat. Pokud se obnova podaří, zkus ji naformátovat (plný formát, nikoliv rychlý). Jestli formát projede bez chyb, tak ji používat můžeš, jestli ne, tak je na vyhození.
Tess
Profil
Dobře, děkuji. Vyzkouším to. Ale flashka to tak dělá pokaždé, takže zatím je nepoužitelná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0