Autor Zpráva
Pavel Straka
Profil
Dobrý večer, rád bych požádal zkušenější o radu s delikátním problémem, který mi nastal.
Vezmu to popořádku. Mám notebook Toshiba L650, OS Windows 7. Včera jsem k němu připojil

přes USB mobil a celý se zasekl, po restartu už Windows nenaběhnou. Místo toho se objeví

DOSovské okénko s touto cestou v hlavičce X:\windows\system32\drvload.exe. To po chvilce

zmizí a vyskočí nabídka "Oprava systému". Tento nástroj ale po chvíili jen řekne, že oprava

není možná. Mé další možnosti jsou Obnovit systém k datu, což napíše: OK, hotovo, ale po

restartu je výsledek opět stejný, nebo "Příkazový řádek". Nouzový režim nefunguje, vede ke

stejnému cíli.

Z jiného počítače jsem si stáhl a vypálil Kaspersky Rescue Disk, díky čemuž mám alespoň

přístup k datům a mohu je zazálohovat, nicméně žádný virus toto neodhalilo.

Mým cílem ale přesto je zprovoznit PC bez nutnosti přeinstalace Windows. Existuje reálně

taková možnost nebo mi nic jiného nezbyde?

Samozřejmě jsem něco o problému "googlil", ale nic z toho (vyjmutí baterie, odpojení od sítě a držení tlačítka On/Off na 15s ani další rady) nepomohlo.

Děkuji všem za ochotu pomoci.
Afrod
Profil
Obnov přes DVD Windowsů bootovací sektor. Uděláš to v příkazovém řádku příkazem: Bootrec /RebuildBcd. Ale před tím zadej příkaz chkdsk pro rychlou defragmentaci.

Vložte instalační disk systému Windows 7 nebo Windows Vista do diskové jednotky a spusťte počítač.
Jakmile se zobrazí zpráva Press any key to boot from CD or DVD (Stisknutím libovolné klávesy spustíte počítač z disku CD nebo DVD), stiskněte libovolnou klávesu.
Zvolte jazyk, čas, měnu a klávesnici nebo jinou metodu zadávání a klikněte na tlačítko Další.
Klikněte na tlačítko Opravit tento počítač.
Klikněte na operační systém, který chcete opravit, a poté klikněte na tlačítko Další.
V dialogovém okně Možnosti obnovení systému klikněte na tlačítko Příkazový řádek.
Zadejte text Bootrec /RebuildBcd a pak stiskněte klávesu ENTER.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0