Autor Zpráva
walkig
Profil
Zdravím.

Zrovna ve škole probíráme Javu a dostali jsme jako úkl napsat jednocuhé programy typu Ahoj světe. Stáhl jsem si NetBeans, ale když dám Run Project nevyskočí mi okno s nápisem Ahoj světe jak by mělo. At dělám co dělám prostě to nejede. Kód mám zapsaný správně, protože nic nehlásí chybu. Můžete mi poradit co dělám špatně?

Moderátor Chamurappi: Titulek „NetBeans“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Sir Tom
Profil
walkig:
Můžete mi poradit co dělám špatně?
Také zdravím, můžeme, ale napiš nám sem kód. Zkopíruju jej do svýho NetBeans a uvidím...

BTW - jakou souvislost má tento dotaz s tím, jak se píše web? Toto fórum je tématicky zaměřené na webovou tvorbu.
walkig
Profil
Omlouvám se, bral jsem tuhle sekci jako "cokoli co se týká práce s počítačem"

public class JavaApplication5 {

    /**
     * @param args the command line arguments
     */
    public static void main(String[] args) {
        System.out.println("AHOJ SVĚTE");
    }
}

Nešlo mi to i v JCreatoru. NEvím jestli nepotřebuju i něco dalšího aby mi vyskakovalo to okno.
Sir Tom
Profil
walkig:
Tato hláška (AHOJ SVĚTE) se odešle a vypíše v konzoli. Nikoliv v novém okně. Není tam žádný příkaz, který by vytvářel okno a plnil jej daty. Na to potřebuješ znát "GUI" knihovny pro Javu a jejich metody.


walkig:
import javax.swing.JFrame;
import javax.swing.JLabel;

public class HelloWorld {
     
    /**
     * @param args the command line arguments
     */
    public static void main(String[] args) {
        JFrame window = new JFrame("Prostě nějaké okno");
    JLabel content = new JLabel("Ahoj, světe!");
    window.add(content);
    window.setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE);
    window.setLocation(10, 10);
    window.pack();
    window.setVisible(true);
    }
}
weroro
Profil
Sir Tom:
BTW - jakou souvislost má tento dotaz s tím, jak se píše web? Toto fórum je tématicky zaměřené na webovou tvorbu.
JAVA môže byť podobne ako FLASH rozšírenie pre web.
nevimco2
Profil
No, pokud vím tak v netbeans nevyskakuje okno (pokud to není nastaveno) a ĺe výsledek se zobrazuje v okýnku dole s nadpisem "Output".
Sir Tom
Profil
weroro:
JAVA môže byť podobne ako FLASH rozšírenie pre web.
To samozřejmě vím, ale v tomto kontextu se s tím nejspíš nepočítá.

walkig:
Mimochodem - problém není v NetBeans, ale v nedostatku znalostí jazyka. Doporučuji server http://www.java.cz/ nebo nějakou JAVA knížku od guru programátora Rudolfa Pecinovského. Učí tam nejenom syntaxi, ale i logiku OOP včetně návrhových vzorů, které jsou alfou a omegou dobrého architekta aplikací.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0