Autor Zpráva
Blackpuffle
Profil *
Zdravím.
Rád bych se zeptal, jak můžu softwarově propojit hifi věž s PC? Jde vlastně o to, že bych rád vysílal z PC určitou frekvenci, kterou bych naladil na hifi věži a poslouchal songy ve věži. Můj bývalý spolubydlící měl něco podobného v mobilu, kde zapnul frekvenci, zapnul hudbu a poslouchali jsme to na rádiu.
Děkuji za pomoc.
margin
Profil *
Softwarově to vejde, musíš to propojit kabelem, nebo použít jiné řešení, třeba "krabičku", nejčastěji označovanou jako "FM transmiter".
Blackpuffle
Profil *
Nejde? A nevíte, jakou aplikací to mohl vysílat z mobilu? Že bych se pokusil to hodit do android emulatoru ;)... Kabelem se mi to řešit nechce, protože bych musel přidělat repráčky k jacku. Přímé propojení PC a hifi není možné, chybí jakýkoliv port, naznačující propojení ;)
Mike8748
Profil
Blackpuffle:
to není otázka software ale hardware... bezdrátové propojení na hifi věž je možné buď pomocí zmíněného FM transmitteru a na hifi to chytat jako rádio, nebo pomocí bluetooth, pokud je hifi věž "chytrá" a podporuje to.
bez hardware který zajistí to vysílání jako takové ti žádný software nepomůže
Prochy
Profil
Nikdy sem neslyšel o tom, že by telefon uměl výsílat FM frekvenci. Jak píše Mike8748 musíš mít nějaký zařízení, který to dokáže vysílat. Jinak myslim si, že vysílat vlastní rádio je protizákoné. Ze dvou důvodů kvůli rušení cizích frekvencí a že nemáš autorská práva vysílat písničky do světa :-). Ale asi to nikdo řešit nebude, když si to budeš vysílat na vlastním pokoji, ale zase nikdy nevíš, kdo tě někdo napráská.
Rellik
Profil
Prochy:
Nikdy sem neslyšel o tom, že by telefon uměl výsílat FM frekvenci.
Ty novější to mít můžou. Usuzuju z toho že to mám na tabletu...
Jinak tyto krátkovlné vysílače, které fungují řádově max v desítkách metrů se nebere jako plnohodnotné vysílání a není nezákonné.
Blackpuffle
Profil *
Prochy: Já nepotřebuji vysílat frekvenci do světa, stačí mě okolo 5 metrů.. Prostě aby PC dosáhl na hifi... Ten jeho mobil to měl na vzdálenost cca metr, protože když dal mobil dál od rádia, tak už mu to nebralo.

Asi se ptáte, proč se ho jednoduše nezeptám.. Ptát se ho nebudu, protože jsou s tím klukem jen samé problémy. :)
margin
Profil *
Rellik:
Jinak tyto krátkovlné vysílače, které fungují řádově max v desítkách metrů se nebere jako plnohodnotné vysílání a není nezákonné.
Jde o vysílání v pásmu velmi krátkých vln, zkušenosti nemám, ale dosah je údajně spíše v metrech než v desítkách metrů, vysílání umožňuje všeobecné oprávnění č. VO-R/10/04.2012-7 a ať to nehledáte dlouho, tak je to na straně 14 odkázaného dokumentu, článek 14, bod (2) d. Povolený výkon je opravdu minimální, a to 50 nW (opravdu 50 nanoWattů).

Tak mě napadá, nevím, jakou má rádio u věže anténu, ale pokud bude mít anténu připojenou koaxem ke kabelovce nebo k venkovní anténě, tak by řešení s FM transmiterem s největší pravděpodobností nebylo použitelné.
Blackpuffle
Profil *
Pokud jsem to pochopil dobře, tak možnost je sehnat si FM transmiter, který můžu mít akorát nelegálně a nebo to propojit kabelem.
ludekbrno
Profil *
Blackpuffle:
To neřeš, to vysílání je tak slabé, že mimo byt to prakticky nikdo nechytí. Jinak ale bych to propojil kabelem, protože je to i kvalitnější.
Blackpuffle
Profil *
Jde mi o vlastní vysílání ;)... Třeba když chci poslouchat hudbu z youtube, tak aby to to hrálo hlasitěji... Ne to poskytovat sousedům :)
Kubuska112
Profil
Blackpuffle:
Něco takového umí Nokia N8. Nastavíš si volnou frekvenci a můžeš ji poslouchat na tvém HiFi systému
Rellik
Profil
Blackpuffle:
Třeba když chci poslouchat hudbu z youtube, tak aby to to hrálo hlasitěji...
Určitě máš na věži cinchové vstupy. Tak prostě z výstupu zvukovky to připoj do těchto vstupů, na věži nastav AUX a můžeš bořit barák. S tím vysíláním nikdy nedosáhneš takové kvality jako kabelem... Kdybys to npsal rovnou, tak už to máš vyřešené. Ten kabel se dá přímo i koupit. Já si ho dělal a měl to taky zapojené na věž, pak sem si k PC udělal zesilovač 2x50W + 2x 150W bedny a vyřvával sem na celou dědinu... :)
1Pupik1989
Profil
Pokud má věž kazetovou mechaniku, tak to jde i přes ní. Necim ale jak už se to jmenovalo. Vlastně ta kazeta má v sobě hlavu a emuluje to pásku. Jde to sestrojit i doma. Ani nevím jestli se to ještě prodává. Používal jsem to ze začátku v autě pro připojení discmana.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0