Autor Zpráva
Pavel Straka
Dobré odpoledne, rád bych požádal zkušenější o radu. Stáhl jsem si z jednoho PC několik souborů .pif a myslel jsem si, že pomocí nějakého programu (např. DOSBox) je budu schopný spustit na jiném PC s Windows 7 64 bit. To ale není možné (Na původním PC je spuštění bezproblémové). Chápu správně, že .pif není spustitelný soubor, ale v podstatě jen "odkaz" na jiný .exe soubor? V tom případě by mě zajímal způsob, jak zjistím, na který soubor .pif odkazuje. Jak toho docílím?

Děkuji všem za ochotu pomoci.
mimochodec
Pavel Straka:
Chápu správně, že .pif není spustitelný soubor, ale v podstatě jen "odkaz" na jiný .exe soubor? V tom případě by mě zajímal způsob, jak zjistím, na který soubor .pif odkazuje. Jak toho docílím?

Je to tak. Na co odkazuje, zjistíš tak, že ho otevřeš nějakým notepadem. Můžu se plést, ale myslím, že tam budou čitelná data, mj. cesta k tomu exe, který tě zajímá.
margin
Profil *
PIF soubor se používá, pokus DOSový soubor spouští ve Windows a má blíže ke konfiguračnímu souboru, než k zástupci. DOSBox ho nevyužije. PIF je pro lidi částečně čitelný, cesty a jména souborů jsou naštěstí v čitelné podobě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: