Autor Zpráva
Alois222
Profil *
Zdravím,

na rodinném PC se záhadným způsobem smazaly emaily z Outlook Expresu, a nevím jak , jelikož na PC pracují lidé co tomu nerozumí (tata,mama). Dviné je, že se smazala část doručené pošty, od data 10.5 až do 30. listopadu. V odstraněné složce nic z tohoto období bohužel není, a v koši taktéž nic.


Chtěl bych se zeptat, zda je vždy na vině lidský faktor,(zkrátka klikly na co neměli) a nebo ztrátu emailu mohl způsobit i jiný faktor??
(např. že velikost na disku, kde je instalován OS , byla 713MB, že HDD a kompletní příslušenství je z roku 2002, a nebo cokoliv jiného)

A samozřejmě jaká je možnost obnovit tyto data, jelikož zprávy se ukládají do složky outlook express v dokumentech, a pořád se soubor, který obsahuje doručené zprávy přepisuje.
Nebo jestli má OE nějakou zvláštní možnost tyto zprávy obnovit.


PS: Chtěl bych se omluvit za možná hloupý dotaz. Vím, že na googlu bude asi spousta návodů, ale šlo mi také o to, jakým způsobem se emaily mohly ztratit a případně řešení na obnovu.

Díky za jakékoliv nápady, rady, analýzy
Rellik
Profil
Alois222:
případně řešení na obnovu
No asi nejjednodušší pro obnovu, je zajít přímo do mejlové schránky na webu, kam je outlok připojen. Teda pokud měl nastaveno ponechání emailu i na servru. Pokud ne, tak je ještě šance, že to bude v koši na servru. Pokud ne, tak víc neporadím, jelikož nevím kam outlok ukládá mejly...
LudekBrno
Profil
Alois222:
Jak píše Rellik, jediná šance je přihlásit se do mailové schránky přes webové rozhraní dané mailové služby (seznam nebo kde mail mají vytvořený) a tam se podívat do doručené pošty a do koše. Na počítači to obnovit zcela jistě nepůjde, protože každá složka outlooku ukládá zprávy do jednoho souboru, který se každým přijetím nebo odstraněním zprávy přepíše. Nelze tak obnovit smazaná data, protože jsou už přepsána upraveným souborem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0