Autor Zpráva
Petrasek
Profil *
Mám externí disk Western Digital ze kterého nemohu nic smazat. Píše mi to "odstraňte ochranu proti zápisu". Víte někdo jak to udělat? Díky.
Juandev
Profil
Petrasek:
Díval ses do manuálu? Kontaktoval výrobce?
Prochy
Profil
Bez věštecké koule ti asi neporadím, nechal sem ji pro tentokrát doma. Co máš za systém, jaký typ disku to je, můžeš data na disku měnit (kopírovat, či editovat)?
peta
Profil
Ruzne programy umoznuji spustit ochranu disku, treba sifrovani nebo zaheslovani. Nejspis jsi takovy pouzil a nekde neco zaskrtl v blahovem domeni, ze to nic dalsiho neudela.
A ted dulezity dotaz, zkousel jsi chybovou hlasku googlovat?
http://pc.poradna.net/q/view/530041-nelze-smazat-soubory-ochrana-proti-zapisu
Muzes zkusit:
- prave tlacitko na slozce
- zalozka zabezpeceni
- skupina - vyber sebe
- podivej se v kolonce opravneni, zda muzes mazat (*)
- pak muzes klinkout Upresnit
- zalozka Vlastnik nebo Skutecna opravneni
- !!! kdyz si das Vlastnik, kliknes Upravit (zepta se na povoleni), zvolis sebe, dole zaskrtnes nahradit vlastnika, Ok. Pozor, tuto akci neprovadej, pokud nevis, co delas, mohl bys zmenit vlastnika System na jineho a pak by ti mohli prestat fungovat nektere windowsove veci, protoze by nemel opravneni k souborum :) Vetsinou se tohle dela prave u externiho disku, kam win zapisovalo s jinymi pravy a uz ti na puvodnim vlastnikovi nezalezi, proste to z neho potrebujes vykopirovat.
(pripadne by tam mohlo byt nekde odstraneni vlastnika)
Petrasek
Profil *
Díky za reakce. Mám XP. Do manuálu jsem koukal ale nic co by můj problém řešilo jsem tam nenašel a ani jsem nic nevygooglil. Soubory na disku upravovat a kopírovat mohu. Žádný program na šifrován nepoužívám. Když kliknu pravým na složku a dám vlastnosti tak tam mám jen záložky "obecné - sdílení - vlastní nastavení". Záložku zabezpečení tam nemám.
Davex
Profil
Petrasek:
a ani jsem nic nevygooglil
Když jsem hledal v angličtině „western digital write protection“, tak mi toho našel spoustu a vypadá to na velmi častý problém. Rady tam byly různé - kontrola disku checkdiskem, odinstalace ovladače, obnova partition tabulky až po změny v registrech Windows nebo konstatování o vadném firmware. Nedá se to shrnout do jedné krátké rady.

Záložku zabezpečení tam nemám.
Pokud máš Windows XP Home Edition, tak tam je přístupná záložka zabezpečení pouze v nouzovém režimu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0