Autor Zpráva
Radim10
Profil
Ahoj,
letos o Vánocích budu přecházet z windows XP na Windows 7 Professional. Chtěl bych se zeptat, zda mi doporučíte si nainstalovat verzi 64bit nebo spíše 32bit. Osobně bych raději vyzkoušel 64bit. RAM mám 4GB a tudíž mi můj aktuální windows xp 32bit nedokáže využít naplno celou kapacitu ramek. Nevím ale, zda můj procesor amd athlon II x4 620 2,6GHz (je to čtyřjádro) zvládne těch 64bit.

Má tedy podle vás vůbec cenu si tam těch 64bit dávat? Nebude výhodnější mít tam 32bit?

Děkuji moc za rady
S pozdravem

Radim
Davex
Profil
Radim10:
zvládne těch 64bit
Zvládne.

Pokud potřebuješ používat staré 16 bitové programy (třeba pro MS-DOS) nebo nemáš žádné 64 bitové aplikace, tak do 4 GB RAM doporučuji používat 32 bitovou verzi Windows. Většina aplikací je zatím 32 bitových a ty 64 bitové by měly být o něco výkonnější, ale zabírají asi o třetinu víc paměti.
Joker
Profil
Radim10:
S 64-bitovým procesorem* a 4GB RAM bych dal 64-bitový systém.

*On teda nestačí jen 64-bitový procesor, jsou potřeba ještě další technologie, ale tenhle procesor by neměl mít problém. Problematická jsou třeba Pentia 4, kde s 64-bitovými Win 7 některé řady fungují a jiné ne. A docela sviňárna je, že na takovém procesoru instalace proběhne úplně normálně, akorát se ten systém pak nespustí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0