Autor Zpráva
peteo
Profil
inštalovať alebo nie?
nahrádza klasické (hardwérové) ramky?
Mike8748
Profil
peteo:
heh... trochu víc studia to chce

RAM disk ti z volné paměti v rámci systému udělá disk, který je pak možné používat jako jakýkoliv jiný (s tím že neuchová data když vypněš pc)
hodí se pro dočasné soubory např (přecijenom práce s RAM je výrazně rychlejší než práce s diskem)

pokud celkové RAM v pc máš málo tak na ramdisk kašli. pokud nevyužíváš nějakou aplikaci která intenzivně pracuje s dočasnými soubory na disku, tak na to kašli taky.
peteo
Profil
Mike8748:
je mi jasné, že data na tomto disku neostanú zachované (od toho sa asi volá RAM disk).
Ide o to, či mi to napr. zrýchli napr. prácu na internete (v mozille keď mám otvorených povedzme 15 -20 listov a do toho si pre niečo otvorím chrome alebo pre kontrolu operu či IE).
Nejaké 4 GB priestoru (RAMDisk 4.0.4 RC2) sa mi nezdá tak veľa, keď to zrýchli beh počítača (no Acer Aspire 3100 nie je žiadny mladík, že).
Mike8748
Profil
peteo:
konkrétně u firefoxu to bude k ničemu protože FF sám používá cache v paměti, takže ramdisk by nebyl moc využíván.
navíc aces aspire 3100 má max 4gb ram, když tam řekněme 1GB ukousneš pro ten ramdisk tak je pravděpodobnější že ti "dojde" pamět a windows začnou cachovat do stránkovacího souboru (na disk) takže by spíš docházelo ke zpomalení práce na pc.
edit: samozdřejmě nic ti nebrání to vyzkoušet s 512mb nebo 1gb ramdiskem, akorát je potom potřeba v prohlížečích (a ostatních programech) správně nastavit cestu pro dočasné soubory, aby ten ramdisk využily. víc jak 1gb ramdisk bych na systému s 4gb ram nedával
peteo
Profil
Mike8748:
oh, jasné.
vlastne by som sa pripravil o momentálne dostupnú ram.
Ďakujem, článok som prečítal asi piatykrát a teraz mi to došlo, stačí nakopnúť správnym smerom.

PS:
dnes mi to nejako nechápe, nevidím triviálne veci.
ale práve preto ďakujem, snáď to tiež niekomu pomôže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0