Autor Zpráva
Robbie
Profil *
chtěl bych se optat, zda někdo poradí, Jak nainstalovat windows7,8 do freedosu?

Zkusil sem nainstalovat win 7 64bit verzi, ale poté, co se načtou win soubory, a má se objevit modrá instalační obrazovka, tak se nahoře objeví jen pár barevných pruhů, které pak zmizí a na černé obrazovce je jen nápis Starting Windows a nic se nedeje. Neví nekdo , kde by mohla být chyba? Děkuji, nechce se mi hned nový notebook dávat do servisu , pokud to nebude vyložene nutné..

Děkuji za jokoukoliv radu nebo odkaz na vlákno s radou. R.
LudekBrno
Robbie:
A jaký smysl má instalovat windows 7, 8 do DOSu? To se snad instaluje na holý disk, žádný DOS pod instalací běžet nemá.
margin
Profil *
Instalovat "do freedosu" je nesmysl. Možnosti jsou dvě, zachovat freedos a další OS, tedy win7, pokud se zadaří, máš dualboot. Druhá možnost je freedos "převálcovat", pokud e povede, máš jeden OS. O so ces pokoušel, netuším, ale obě cesty vedou k cíli. Nezávazně bych si tipnul, že máš nekompatibilní hardware.
QAqq
Profil *
A co nainstalovat pouze windows + program virtual box a freedost virtualizovat?
margin
Profil *
QAqq:
Nejelegantnější to je, ale někdy stačí dualbot, nebo z Windows spouštět DOSBox.
QAqq
Profil *
Z vlastni zkusenosti vim ze installace virtualboxu + boot msdosu ve VB je otazka 10 minut, hlavne se nemusis bat o to ze si treba nejakym lama zasahem poseres mbr, dualboot je k nicemu IMHO
Amunak
Zrovna freedos je asi nejsnazsi hodit na nejakou malou pametovku nebo flashku a bootovat z ni kdyz je potreba.
Davex
Pochybuji, že si Robbie koupil nový notebook, aby mohl spouštět FreeDOS. Podle mě šetřil a koupil notebook bez operačního systému, který se tam teď snaží dostat a nejde mu to.

Robbie:
Nabootuj notebook z instalačního DVD Windows a spusť instalaci odtamtud.
robbie
Profil *
Jedná se mi o notebook Lenovo Ideapad Z500....ano přesně tak, snažil sem se ušetřit a dobře mi tak, ted sem sice nabootoval Win 7 premium origo smazřejmě, ale nedaří se mi tam zprovoznit wifi, ani přes instalaci driverů od výrobce:

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?

-jde mi hlavně o tu wifi a pak ještě o jas displeje, kter jde zatím nastavit přes hot keys jen při startu pc.

..takže sem tak trošku bezradný, pokud by se vám někomu chtelo a mohli poradit, budu vděčný. Děkuji i za předchozí příspěvky. R.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: