Autor Zpráva
disler
Profil
Zdravím Vás,

rád bych se zeptal ohledně nejspíše hardwarového problému, kdy starší notebook Fujitsu Siemens nespustí ani načítání Windows, jako by se zasekl, když mačkám F2 (pro Bios), napíše to že to spouští ale poté se zasekne.

Nechal jsem ho pár dní ležet, pak ho pustím a normálně jsem se zase dostal od Windowsů.

Dočetl jsem se, že problém může být s vadnými kondenzátory na procesoru, můžou odcházet ramky a také může pomalu odcházet harddisk, případně i základní deska.

Můžete mi poradit, co by to při mých potížích mohlo být? Mohu nahrát i video, až se mi ten problém projeví, aby bylo vidět jak to přesně vypadá, do rozebírání notebooku se moc nehrnu, abych tam něco nezkazil...

Děkuji za každou reakci či radu.
peta
Profil
Muzes to sledovat krok po kroku.
Zobrazi se moznost pro bios? Ano, ne.
Jde bios zapnout a menit nastaveni. Ano, ne.
Nabehne obrazovka win volby na F8? Ano, ne.
Nabehne nouzovy rezim a bezny rezim? Ano, ne.

Kondenzator je obvykle takovy valecek v cernem obalu a ma nahore takovy vyryty krizek. Kdyz odchazi, tak se nafukuje, krizek se nadouva, praska. Kdyby tam krizek nebyl, tak kondenzator udela takove prask a nadela bordel ve vnitrnostech :)
Projevuje se to tak, ze se pc nechce nastartovat nebo se vypina pri startu. Tez se to oznacuje jako odchazejici deska (mother board), protoze ty kondenzatory jsou na desce.
Pripadne podobne jsou jeste ve zdroji. Chovani pc je pak podobne. Pokud je vadna elektronika, zdroj desku odpoji od produ, aby chranil ostatni soucastky a uzivatele pred elektrikou.

Pokud nabehne nouzovy rezim a bezny nechce, tak pomuze preinstalovat win. Mas tam neco spatne, ovladac, virus.

Pokud nenabiha bios, nechce preskocit z obrazovky s volbou F2 na obrazovku s vyberem systemu, muze byt problem i s odchazejici baterkou na desce pro bios. Pak by ji stacilo vymenit (1.5V clanky). Bios chip a pc hodiny jsou pripojene na baterii na desce. Je to jina baterie nez pro napajeni provozu nb. Coz lze tez oznacit jako odchazejici desku (mother board).
Joker
Profil
disler:
Dočetl jsem se, že problém může být s vadnými kondenzátory na procesoru, můžou odcházet ramky a také může pomalu odcházet harddisk, případně i základní deska.
Tak nějak.

Stručně: Pro někoho kdo tomu nerozumí je prakticky jediné schůdné řešení to odnést do servisu a počkat co řeknou.
Ostatně i někomu kdo tomu rozumí často nezbývá než vzít druhý podobný počítač, měnit komponenty a sledovat změny.
Krom toho u části notebooků je problém uživatelsky něco vyměnit (jsou takové, kde se nedá normálně dostat ani k RAMkám).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0