Autor Zpráva
retriever
Profil *
Na googli sa toho o cmd skriptoch v naších končinách veľa nenájde. Napísal som si skrytý (neviditeľný) skript pre oneskorené spustenie ccleaneru pri štarte, pomocou cmd aj js - wsh dvoch skriptov. Teraz vymýšlam jednoduchý inštalátor pre 32 aj 64 bitové windowsy. V podstate to mám vymyslené tak, že tieto dva súbory zabalím do archívu, ale keďže nemôžem predpokladať kto má čo nainštalované, jedniný dostupný formát je zabaliť to do CAB a extrahovať. Potiaľ by som nemal (zatiaľ?) problém.
Neviem sa však pohnúť s jednou vecou - pomocou if exist zistím či sa v počítači nachádza cclener.exe; aj to mám odladené. Neviem ale ako získať cestu k tomuto súboru - je jasné že je to %programfiles%\ccleaner, ale už pri 64 bit-kách nie som si istý. Ak nie je naistalovaný ccleaner potom hodím echo: nainštalujte najprv CCleaner.exe (to je logické). Pri existujúcom zase potrebujem cestu - pretože do tohoto adresára budem rozbalovať inštaláciu dvoch skriptov.

Problém je v tom že tých príkazov je v cmd tak málo, že je človek v koncoch. Naviac mám ešte trošku hokej z logiky pravidiel akou sa tvoria premenné a rôzne expandéry - zástupné znaky percento, vlnovka - nevie mi niekto poradiť kde nájdem zrozumiteľnú nápovedu?

Ďakujem dopredu za akýkoľvek zdroj, angličtina mi nevadí, ale nenašiel som zrozumiteľne písanú stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0