Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Mám takový jednoduchý problém, který mi od přechodu na windows 7 neskutečně leze na nervy. A to konkrétně ten, že když otevřu jakoukoliv složku, tak nikdy nevím, jak bude zobrazen její obsah. Buď může být "seznam", "podrobnosti", "malé ikony", "velké ikony". A s tím souvisí, kolik souborů vidím, aniž bych musel rolovat. Windows se tak "inteligentně" snaží samy zvolit způsob zobrazení složky, aby jakože optimálně pasoval na typ obsažených souborů. Jenže já jsem byl zvyklý ve windows XP mít za všech okolností ve všech složkách nastaveno co nejstručnější zobrazení (seznam), což se dalo hromadně nastavit tak, že jsem to nastavil v jedné složce, dal použít na všechny složky a zrušil zatržítko "pamatovat nastavení každé složky". Při vývoji windows 7 v microsoftu usoudili, že oni přece musí vědět lépe, než samotný uživatel, jaké zobrazení složky mu vyhovuje a tuto možnost hromadně nastavit jediný typ zobrazení bez ohledu na obsah složky prostě zrušili. Dotaz zní, jsou tak blbí oni nebo já a jen jsem nenašel jak na to? :-) Děkuji za případné tipy, i kdyby to mělo být na úrovni úprav v registrech, jsem ochoten pro toto udělat cokoliv :-) Podotýkám, že na windows 7 jedu rok a půl a za celou tu dobu jsem si na tuto nesmyslnost pouze automatické volby typu zobrazení nezvyknul. Takže to není jen tak nějaký unáhlený výstřel :-)
ShiraNai7
Profil
Ve složce zmáčknout alt.. oběví se horní lišta. Tam už jsou nástroje - nastavení složek - zobrazení,
LudekBrno
Profil
ShiraNai7:
No, to je sice fajn, ale k ničemu :-) Bohužel se to opět vztahuje jen na složky s totožným typem souborů. Pokud otevřu jinou složku, ve které třeba místo obrázků budou dokumenty, tak si to windows zase zobrazí podle sebe. Potřeboval bych to nastavit hromadně pro všechny složky bez ohledu na to, co obsahují.
Amunak
Profil
LudekBrno:
Myslím, že pokud si ten typ neurčíte sám, tak to Windows snad ani nehádá (tedy krom přednastavených složek jako Hudba, Obrázky a podobně). Stačí to snad tedy nastavit u té "obecné" složky. A i kdyby ne, těch typů není zas tolik (asi pět) aby to byl velký problém.

Alternativou by pak bylo přejít na jiný operační systém, protože... Windows. Oni tam takové podivnosti usuzují každou chvíli.
ShiraNai7
Profil
Tak googli
http://www.howtogeek.com/howto/16694/customize-the-five-windows-folder-templates/


Amunak:
Alternativou by pak bylo přejít na jiný operační systém

Kvůli výpisu složek? .. To je trošku kanón na mouchu, navíc když to nastavit JDE :)
LudekBrno
Profil
Díky za komentáře, projdu si ještě ten "howto" odkaz
Chamurappi
Profil
Reaguji na LudkaBrno:
Ono nestačí nastavit si jednu složku a pak tam kdesi v možnostech složky zmáčknout nějaký ten čudlík ve smyslu „nastavit všechny složky jako tuhle“? To takhle bylo i ve WinXP, ne?
(Ale nejsem si jistý, jestli to je stoprocentní a jestli to nemá nějaké vedlejší efekty. Sám jsem odkojený dvojpanelovými manažery a používám českého Salamandera.)
LudekBrno
Profil
Chamurappi:

No bohužel právé ve windows 7 už ta možnost není. Ve win XP to šlo jak píšeš, ale u windows 7 se rozhodl to MS "vylepšit" za každou cenu nějakou chytrou automatikou. Povedlo se mu to skvěle....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0