Autor Zpráva
Juandev
Profil
Zakázaný vstup na konci - je to nějaký terminus technikus, pod kterým si něco představit?
Joker
Profil
Je k tomu nějaký kontext?
Petr ZZZ
Profil
Juandeve, myslíš zda „zakázaný vstup“ je terminus technicus, když je na konci, nebo zda „zakázaný vstup na konci“ je terminus technicus? A jaký konec máš na mysli?
tiso
Profil
Já nerozumít co ty říkat.
jenikkozak
Profil
Když se ve starším Wordu (nevím, jak je to v nových verzích) na nové stránce kliklo kamkoliv do prostoru, mohlo se začít psát. Ve Writeru z LibreOffice se dá psát pouze na začátek dokumentu (podobně jako v <textarea>). V PSPadu se dá toto chováním nastavit zatržítkem „Vstup za konec řádku“. Když člověk zkusí toto spojení hledat na Google, najde to většinou jen zmínky o PSPadu, takže o ustálené slovní spojení asi nepůjde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Juandeva:
Pás cudnosti.

Nebo by to mohl být netradiční překlad hlášky „access denied“.
Juandev
Profil
Joker:
Je k tomu nějaký kontext?
Uf, musím to prozradit!

jenikkozak:
V PSPadu se dá toto chováním nastavit zatržítkem ‚Vstup za konec řádku‘. Když člověk zkusí toto spojení hledat na Google, najde to většinou jen zmínky o PSPadu, takže o ustálené slovní spojení asi nepůjde.
OK, takže se to vztahuje ke konkrétnímu sw. Mě napadlo, že když to na mě na PSPad foru tak bezprostředně vybalili, že je to možná nějaký obecný termín, kterému všichni rozumí.
Joker
Profil
Juandev:
Uf, musím to prozradit!
Tak jasně, když vůbec nevíme, jestli to má souviset s programováním, nějakou aplikací, hardwarem nebo čím, těžko můžeme odpovídat.

V kontextu PSPadu jde o tohle.
Juandev
Profil
Jak se tedy zbavím zakázaného vstupu za konec řádku / dokumentu?
Joker
Profil
Juandev:
Jak se tedy zbavím zakázaného vstupu za konec řádku / dokumentu?
Nevím, co se tímhle myslí.

Jestli to je dotaz na to, jak to nastavení změnit, viz můj odkaz v Joker [#8]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0