Autor Zpráva
peta
Mam takoveto retezce (za minuskem je moje poznamka pro upozorneni, v cem se lisi od ostatnich)
(120G X 5) X 8
(28GX15) X 24 - v zavorce bez mezer
140G X 20
(10g x 30) x 24 - male g, male x
93 X 24 - kg
2KG X 8
5LB X 8
0.9KGX12 - float, bez mezer
500ML X 24
930MLX 15
200ML X 24X 4
13L X 1
1.6L X 6 - float
2.0L X 12 - float s nulou
 280G X 12 - s mezerou na zacatku
56OZ X 10 - s oz
1SET
1 SET
1EACH
28PCS / CT
6 EACH / CTN
100PC X 8
1PCS  
150 PAIRS
50PAIRS X 50
 50EA
 (30CM X 50M) X 50
(30CM X 30M) X 50
10PAIRS X 10SET
(10SHTX10) X 10
?
TRAY
??(KG)
A potreboval bych z toho dostat v excelu float. Idealne vsechno stejne jednotky, roznasobene. Ale v podstate by stacilo jen prvni nalezene cislo a ostatni odstrihnout. On si to pak vlastnik stejne asi prepise podle sveho. Spis jde o takovy nastrel prvnich hodnot. Vlastne ani nevim, zda se to ma pronasobovat.
g, kg - asi gramy
l, ml - asi litry
lb - asi libry
x - asi krat, nasobeni
oz - nevim, vyrobek sezamovy olej, dovozce vietnam / taiwan / cina, nevim, jake tam maji jednotky
pc, pcs - pieces, kusu, vyrobek hrnec
set - nevim, sada?, vyrobek tlakovy hrnec na ryzi
each - nevim, kazdy?, vyrobek darkove baleni, asi ve smyslu hrnicek zdarma
pair - par, dvojice, vyrobek sada sponek (asi do vlasu)
ct, ctn - nevim, ctn vyrobek plynovy varic, ct kazeta s plynem
ea - nevim, vyrobek kuchynske rukavice
sht - nevim
(120G X 5) X 8 - to bude asi nejaky druh baleni 5 coko tycinek v sacku a 8 sacku v krabicce

Ok, jak tak koukam, bude stacit z toho asi extrahovat prvni float cislo, ktere se podari. Puvodni myslenka prevest to na jednotne cislo pada. V databazi to mam jako kolonku hmotnost, kterou chci naplnit aspon necim ruznym od nuly.
Vedel by nekdo, jak to zapsat v excelu?
Zkousel jsem =HODNOTA("140G X 20"), ale to mi psalo error #HODNOTA!.

Vystup bych si predstavoval nejak takto
120
28
140
10
93
2 nebo 2000
5 nebo 0 (a nebo to preest na gramy)
0.9 nebo 900
500 nebo 0 (nula neznamo nebo neni hmotnost
930 nebo 0
200 nebo 0
13 nebo 13000 nebo 0
1.6 nebo 1600 nebo 0
2.0 nebo 2000 nebo 0
280
56 nebo 0
1 nebo 0
1 nebo 0
1 nebo 0
28 nebo 0
6 nebo 0
100 nebo 0
1 nebo 0
150 nebo 0
50 nebo 0
50 nebo 0
30 nebo 0
30 nebo 0
10 nebo 0
10 nebo 0
0
0
0
had
Profil *
jestli je to jen 32 hodnot, pak bych to udělal ručně, bude to nejjednodušší a nejrychlejší. Rozdělit do vícero sloupců: číslo - operátor - číslo... pak už s tím lze cokoliv. Je fakt, že excel má hodně omezené možnosti pro práci s řetězci než jiná prostředí nebo programovací jazyky...
peta
Tech hodnot je asi 500. Asi se to resit nebude, ale stejne by mne to zajimalo.
Nevim, jak moc to ma excel omezene, ale mi se nepodarilo nic vhodneho prave najit, proto se ptam :) Pripadne by mohl nekdo vypsat vsechny funkce, ktere prevadeji text na cislo, jake typy textu na jake cislo.
Algoritmus bych videl takovy:
- ze predu smaz vse, co neni cislo
- pokracuj cisly nebo prvni teckou (desetinou carkou) + cisla
- pokud narazis na neco jineho, ukonci, cili smaz zbytek do konce
Funkce HODNOTA nejspis uvazuje, ze mam v textu spravy tvar, sama si uz s chybami neporadi.
had
Profil *
Možná by bylo nejjednodušší napsat PHP script na ty hodnoty uložené v databázi, nebo hodnoty z excelu vložit do php pole... pak by to bylo na nějaký regulární výraz... navíc třeba v PHP máte více možností (cykly, mnohem více funkcí pro práci s řetězcem). Nevím třeba o tom, jakým způsobem zapsat cyklus while (dělej určitou akci, dokud není splněná nějaká podmínka), což je dost ruce svazující. Pokud nevládnete programovacími jazyky, tak když byste mi někam nahrál ten excelovej soubor, můžu se o něco pokusit... :-)

Pokud to chcete dělat v excelu, třeba by šlo seřadit ty hodnoty, je dost možné, že hodně jich bude mít alespoň podobný formát, na který by se dal napsat a rozkopírovat nějaký vzorec (třeba vybrat prvních 5 znaků, prvních 6, prvních 7...). Nekonzistentní data jsou docela oříšek...
Juandev
peta:
A potreboval bych z toho dostat v excelu float.
Jako že vyextrahovat celý řádek kde je float?
peta
had: No, jestli to ma byt neco slozite, tak neresit. Uzivatel si to muze doplnit sam. Jen jsem mu to chtel usnadnit. Ale lepsi zadne hodnoty nez chybne. Ale dik.
Ja bych to samozrejme mohl nacist pomoci php atd, ale proc? To jsou 2 csv soubory (jeden pro magento, druhy z nejakeho exe ucetnictvi, shopu, webshopu - to nevim), ktere potrebuji propojit. magento - import produktu z excelu, jak na to?
Juandev: viz zelene text [#1] zdroj a co bych chtel, ale uz to nemusis resit.
had
Profil *
peta: šlo by to rozsekat (asi nejlíp podle mezer) do polí, vzít vždy jeden z prvků pole, nahradit v něm veškerý text a vypsat číslo. Říkám: absencí cyklů v excelu se z funkcí stávají dost omezené možnosti... teda ono je možné v tom excelu naprogramovat ve visual basicu něco, nebo nějaké makro, ale je to takový dost nepraktický...

A víš určitě, na základě čeho ty dva soubory propojovat? To první číslo je unikátní...? Na propojení dat je pak vhodná už databáze (1 tabulka na jeden soubor např.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: