Autor Zpráva
Fisak
Profil
Dobrý den. Mám dva pc (notebook a stolní pc). Se stolním PC se připojuju na router přes LAN kabel a s ntb. se připojuju přes wi-fi... Na stolním pc mám připojený USB disk a rád bych abych si mohl z tohoto disku pouštět hudbu atd. i na notebooku bez toho aniž bych musel pořád přepojovat disk z jednoho pc na druhý.. Na obou mám win7 a četl jsem nějaké návody jak to udělat.. Nejdířve musím vytvořit domácí skupinu a s druhym pc se do ní připojit.. (beru to podle tohoto návodu: http://extrawindows.cnews.cz/windows-7-jak-na-sdileni-souboru-tiskaren ) Takže ovládací panely-> síť a internet -> zvolit možnoti domácí skupiny a sdílení a zde mám "Vytvořit domácí skupinu". Ovšem problém nastává že když zde vytvořím domácí skupinu tak na druhým PC mám stále taky "Vytvořit domácí skupinu" nikoli "Připojit se" jak to ukazujou v návodu.. Router mam Zyxel NBG 417n viz http://www.epicom.cz/detail-produktu/zyxel-4xlan-wifi-n-150mbps-router-nbg-417n/49884/
Pokud by někdo věděl co s tím budu jedině rád..
anonymni anonym
Profil *
Zdravím, myslím, že lepší řešení je dokoupit si nějaký usb server, díky kterému budete moct připojit usb disk přímo do sítě. Disk tak bude přístupný i v době, kdy stolní počítač bude vypnutý. Pak už jen na ntb (a případně i na stolním počítači) pravým tlačítkem myši na My Computer > Map Network Drive > Browse > (nejdete disk) a máte hotovo.
Fisak
Profil
anonymni anonym:
myslím, že lepší řešení je dokoupit si nějaký usb serve
Ano to určitě.. dříve jsem o tom i uvažoval bohužel teď není na to dostatek peněz takže chci to vyřešit prozatím takto..

My Computer > Map Network Drive > Browse > (nejdete disk)
toto jsem zkoušel několikrát bohužel problém je v tom že nejsme ve stejný domácí síti s obouma pc.. tedy alespoň myslím.. Nevím jestli neni chyba v nastavení routeru..
Joker
Profil
Fisak:
A nestačí prostě na routeru zapnout DHCP server a zapojit počítače?
Nečekal bych, že u Win 7 bude zádrhel oproti tomu, jak mi to funguje s Linuxem a Win XP, kdy stačí jen připojit síťový drát a chvíli počkat.
Akorát teda jestli je nastavení sítě už nějak přenastavené, bude potřeba zpátky nastavit ve vlastnostech síťového připojení ve vlastnostech protokolu TCP/IPv4 a TCP/IPv6 „Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky“ a „Získat adresu serveru DNS automaticky“.

Ještě se mi stala jedna věc, že DHCP server v routeru se jednoduše rozhodl ignorovat moje nastavení IP rozsahu místní sítě a vesele přidělil počítači IP mimo rozsah, čímž to samozřejmě přestalo fungovat.
Tuším se to později nějak spravilo samo, ale pro jistotu jsem to udělal ještě tak, že je natvrdo nastavené podle MAC adresy, jakou IP adresu má DHCP server kterému počítači přidělit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0