Autor Zpráva
miguel
Profil *
Zdravím všechny. Brácha chce novej komp, tak sem vybral sestavu Barbone od TSBohemii. Ale pak mi to nedalo a kdybych ho skládal sám, tak vyjde levněji a lepší díly. Mám ale pár otázek.
Je dneska těžký složit od začátku komp? Kdysi sem složil 486 ale je to už pár let.
Dále, jaká je výhoda: PCIe,PCIx od AGP (jaký je rozdíl mexi x a e a ještě bulk), SATA1 od SATA2 a co říkáte na nVidia GF6600 GB Silent 256. Popřípadě která graf.karta je lepší za stejný prachy (2900 bezDPH).
Další otázka zní: koupím desku pro A64 3000+ socket 939 VEnice. Můžu na ní v budoucnu dát 2jádrový Atlon nebo tuším Opteron?
Mimochodem, tu je sestava jak ji plánuju:
MB GigaByte K8NF9 Ultra nForce4U socket 939
A64 3000+ Box 939 Venice
Ram DDR 512 Transcended 400
Seagate 160 MB SATA 8MB
DVD LG 4165B (ale uvažuji o Nec 4550A)
Monitor Acer AL1716s
Case ML5442 400W
Potřebuji ještě dokoupit další káble nebo je všechno o dílů?

Díky za jakýkoliv komentář, kritiku a postřeh.
thingwath
Profil
Zvládne to lepší cvičená opice.
Radek Hrabůvka
Profil
Jsem sice horší necvičená opice, ale z vypalovaček bych doporučil NEC 4550A.
Nezapomeň na dobrou klávesnici: http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/typ_klavesnice.htm
p.diddy
Profil *
prosím vas odpovědte namou otazku složí počítače
syky01
Profil
ještě poznámka k PCI-E a PCI-X,
PCI-E je zkratka pro PCI-Express, má různé verze 1x-16x a lze se s ní setkat na dnešních běžných základních deskách
PCI-X je starší slot, který měl nahradit PCI (místo 32bitové sběrnice má PCIx 64bitů,atd). Tento slot se objevoval spíš v servrech a dnes ho v podstatě vytlačuje PCI-E
Burn
Profil *
ahojky vše elektro je supr
blb z 6.b
Profil *
pytel já potřebuju kvuli učitelovi stručný popis nebo složení počítače a ne tyto kraviny........
Gekon
Profil
blb z 6.b
Tak hledej na Wikipedii, blbe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0