Autor Zpráva
noName
Profil *
Ahoj, přítelkyně si koupila nové pc (ntb) s win8. Nechala si tam u někoho nainstalovat antiviry a pod. Problém byl, že už při prvním spuštění byl windows docela "zadřený" a při spuštění nějakého programu se program spouštěl cca 3min a pak napsal, že program neodpovídá. Proto jsem se po několika minutách rozhodl, že bude lepší počítač restartovat když se to ani přes správce úloh nedá vypnout (ten program). Restart probíhal asi 5minut a už mě to štvalo a proto jsem pc vypl pomocí tlačítka (držel jsem jej nějakou dobu a pc se vyplo). Po opětovném zapnutí windowss nabíhal asi 5minut a po naběhnutí se zasekl. Když jsem zjíšťoval proč tak jsem přišel na to, že se nespustí všechny potřebné aplikace, které win potřebuje pro úplnou funkčnost. Dokonce ani když spustím správce úloh mi to napíše, že nejsou spuštěné žádné aplikace. Nevíte někdo jak to vyřešit?

Btw1: procesor (chladič) jede jako by byly spuštěná hra i když nic spuštěného není
Btw2: Většinou se dává licenční číslo na spod ntb. V našem případě tomu tak není a nevím kde ho vlastně zjístím (vím, že to šlo v tento počítač, ale tam se asi nedostanu).

Díky.
Joker
Profil
noName:
Nevíte někdo jak to vyřešit?
Přeinstalovat.
Notebooky mívají na disku skrytou partition, na které je záloha systému.
Bližší informace viz manuál k tomu notebooku.

Jestli na disku jsou nějaká důležitá nezálohovaná data (dokumenty, fotky, …), tak si vypálit live CD nějaké Linuxové distribuce, třeba Ubuntu, nastartovat systém z něj (= Linux), zazálohovat data a pak přeinstalovat.
Vůbec není od věci mít takové „záchranné CD“ vypálené preventivně a mít ho někde uložené.

Dodatek:
Nechala si tam u někoho nainstalovat antiviry
Jestli antiviry v množném čísle, tak už to je na zabití.
(Bral bych to jako slovní obrat kterým je myšlený jeden antivir, kdybych už neviděl několik -už tak nepříliš výkonných- počítačů zpomalených k nepoužití tím, že tam někdo nainstaloval víc antivirů.)
Zechy
Profil
noName:
Do ted nevim co osmičky při každym restartu dělaj, ale pokud dojde k tvrdému restartu nebo k vlastnoručnímu restartu přes nabídku vypnutí, windowsy automaticky provádí nějáké konfigurace, asi tak do 30% je to fest zdlouhavé, ovšem vypnout to pak ručně nepomůže - bud se něco pokazí na disku, že přerušíte zápis, tudíž už nemusíte systém nahodit, nebo nahodit korektně, nebo se prostě provede konfigurace znova.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0