Autor Zpráva
David Lapeš
Profil
Ahoj, zdravím uživatele fóra a přeji hezký den.
Mám takový problém. Když zapnu PC, větráky se roztáčí a hned zastaví, dioda na graf. kartě se rozsvítí a zhasne, je to vše zlomek sekundy, kdy se to stane, respektive se to děje opakovaně. Když zmáčku tlačítko ke startu PC, tak se to rozsvěcuje a zhasíná, roztáčí a a zastavuje, tak na půl vteřiny se to roztočí a problikne, poté dvě-tři vteřiny nic a poté znova. Stačí to zmáčknout jednou a dělá to nadále bez mého zásahu. Mám podezření na baterku, protože zdroj je nový. Po jedné až třiceti minutách se to rozjede, resetuji BIOS nejprve (jumper u zákl.desky, jestli to BIOS resetuje, nejsem si jist, tak to píšu jako doplňek pro pochopení). A jakmile to naběhne, ještě se to tak 10x restartuje, po několika restartech se rozjede i klávesnice a monitor, není to klasický restart, ale "vypnutí a zapnutí" (roztáčení, zastavování, rozsvěcování a zhásínání).
Děkuji předem za hluboký zájem o tohle téma
Amycus
Profil
No kdybych to řešil já tak bych asi nejdříve vše odpojil od základní desky. Tzn. disky, mechaniky, paměti a grafiku. Potom bych nechal najet počítač. Pokud začne pípat nebo pípne. Tak bych to viděl, že je základní deska v pořádku a začal bych postupně zapojovat. Začal bych asi s RAMkama. Potom znovu nastartovat. Potom grafiku atd. Podle toho u jakého zařízení se počítač nezapne se odhalí vznik závady.

Neříkám, že to je správný postup, ale asi bych to takhle dělal já. Ale podle toho co jste psal si myslím, že bude problém v základní desce. Rozhodně bych asi navštívil odborníka.
David Lapeš
Profil
Dnes se to rozjelo bez problému. Řekl mi, že to může být BIOS (někdo, kdo HW/SW problémy řeší).
Amycus
Profil
I to je možnost...Prakticky to co jsem psal je takový univerzální návod na odhalení HW chyby.
LudekBrno
Profil
David Lapeš:
Dnes se to rozjelo bez problému. Řekl mi, že to může být BIOS (někdo, kdo HW/SW problémy řeší).

Může být, rozhodně je ale nezbytné to co nejdříve vyřešit a nespoléhat na to, že ono se to vždycky nakonec rozjede. Problém je v tom, že opakované krátkodobé zapínání a vypínání velmi brzo neopravitelně zlikviduje harddisk a budete bez dat. Amycus navrhnul dobrý postup. Pro začátek odpojit vše a nechat jen zdroj a desku s procesorem a pokud takto v zapnutém stavu bude držet, tak postupně přidávat další komponenty. Pokud neudrží ani samotná deska, je chyba v ní nebo ve zdroji.
1Pupik1989
Profil
V každém případě to může být i zdroj, který má na hlavní větvi nedostačující napětí. Půjčil bych si nejdřív zdroj a pak zkoušel postup od Amycuse.

PS.: Disk a procesor to nebude.
David Lapeš
Profil
RAM i Grafickou kartu jsem odpojoval, tím to nebude, jestli ani diskem a procesorem, tak zbývá zdroj, ten ale zvládá, základní deska ... no, vidím to na ten BIOS.
Palaca
Profil *
Ahoj mam problem kdyz zapnu pc nabehne to az do loga win. a potom jenom cerna obrazovka poradite co stim dik
engien
Profil *
@Palace: Dobrý den, to dělá vir od Policie ČR. http://pc.poradna.net/q/view/899770-jak-odstranit-virus-o-zablokovani-pocitace-policii
LudekBrno
Profil
engien:

1) ten vir rozhodně není od policie

2) neprojevuje se černou obrazovkou, ale vyděračským textem s žádostí o zaplacení nějaké pokuty.

Takže to určitě není tento případ. Přícin ale může být tisíc, to opravdu přes diskuzní fórum opravit nejde. Nejlépe dát PC kamarádovi, co tomu trochu rozumí nebo nějaká PC opravna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0