Autor Zpráva
Fly
Profil
Zahesloval jsem si notebook na admin a zapomněl jsem heslo ale na druhem účtě nemůžu nice dělat ( instalovat spouštět programy atd...) taky my nejde udělat disketa na resetování hesla.
Taps
Profil
Fly:
a co nouzový režim ?
Fisir
Profil
Reaguji na Tapse [#2]:
Nouzový režim ti samozřejmě neumožní obejít heslo ve Windows.

Reaguji na Flyho [#1]:
Můžeš zkusit nějaký Live CD pro prolomení Windows hesel, nebo jsem našel Offline Windows Password & Registry Editor. Ani s jedním nemám zkušenosti a nevím, jak to funguje.
Davex
Profil
Fly:
Často funguje přihlášení na účet Administrator bez hesla, pokud ho nikdo nezahesloval. Na Home edicích bývá skrytý, ale dá se na něj přihlásit z přihlašovací masky po dvojitém stisknutí Ctrl+Alt+Del (předpokládám, že administrátorský účet admin byl vytvořen při instalaci). Aha, pardon. To platí pro Win XP.
Fisir
Profil
Reaguji na Davexe [#4]:
Bohužel, od Windows Vista je aktivní bezpečností opatření, které zabrání zneužití administrátorského účtu. Účet se nejdříve musí ručně povolit, a to bez administrátorských oprávnění nelze.
OK, trochu pozdě.
Petr_D
Profil
Mám dojem, že pomocí bootovacího Hiren's Boot CD lze heslo smazat nebo vypnout. Nemám odzkoušené!
Fly
Profil
Ten bootovacý nefunguje musím být admin D:
schwainflax
Profil
Fly:
Vygoogluj si Trinity Rescue Kit.
Amunak
Profil
Pomocí libovolného LiveCD s Linuxem můžete mountnout disk s Windows a upravit soubor s uživateli a hesly. Existují dokonce minimalistická LiveCD, která jsou přímo pro tento účel vytvořená. Mám dobré zkušenosti s tímto nástrojem. Dělalo mi sice problémy dostat to na flashku, ale když se z toho povede nabootovat, možnosti úpravy účtů jsou veliké a jde to snadno.
Fly
Profil
Jenomže aby mi ten boot disk fungoval tak ho musím dostat na Flasku ale me to na notebooku nefunguje instalace!!!!!!!!!! jenom otazka ten bootovací system se instaluje na flesku nebo do pocitace??
juriad
Profil
Nebo si stáhni ubuntu, vypal ho na cd a následně postupuj podle tohoto návodu.
margin
Profil *
Fly:
jenom otazka ten bootovací system se instaluje na flesku nebo do pocitace?
Bootovací médium se vytváří. U CD/DVD je to jednoduché, stačí vypálit ISO soubor, přesněji vypaluje se z ISO obrazu (bootovacího) CD/DVD.
V případě UDB média (flash disk, SD karta...) je to složitější. Aby to bylo jednodušší, někteří autoři distribucí (nebo komunita kolem distribuce) připlavili klikátka, které umožňují jednoduché vytvoření bootovacího usb média, zpravidla stačí jen spustit a za okamžik je hotovo. Pokud autor (nebo komunita) distribuce nic takového nepřipravili, naji si jinou (záchrannou) distribuci, protože je jich spousta, nebo vytvoř bootovací flash médiu podle nějakého obecného návodu.
Petr_D
Profil
Dala by se použít i externí cd mechanika připojená na usb. Každopádně ale musí být v biosu nastavené bootovaní z tohoto/jiného media. Pokud není a systém odtud nenabootuje fungovat to pochopitelně nebude.
Amunak
Profil
Fly:
Pokud po tobě vytvoření bootovacího disku požaduje oprávnění, budeš muset použít jiný počítač, kde si ten disk vytvoříš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0