Autor Zpráva
Amycus
Profil
Dobrý den,

pokoušel jsem se nainstalovat čistou instalaci Win 7. CD mám vytvořené jako bootovací, v BOISu nastavenou mechaniku na první místo v bootování. Přesto když restartuji počítač mechanika CD nenajde. To samé se děje u toho když flashku se systémem vytvořím jako bootovací a změním nastavení v BIOSu.

Myslíte, že to může být špatnou mechanikou? Vážně nevím co s tím. Prozatím jsem systém naistaloval přímo ze systému, ale do budoucna kdyby instalace přímo ze systému nebyla možná bych potřeboval nějakou radu. Samozřejmě také proto, že čistá instalace je mnohem učinnější.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
LudekBrno
Profil
Amycus:
Asi by to napřed chtělo ovéřit, zda jsou CD a flash opravdu bootovací použitím v jiném PC. Pokud ano, tak je nejspíš nějaká chyba Biosu. Předpokládám, že po nabootování CD mechanika i USB vložené médium najde?
Amycus
Profil
Přesně tak po vložení bootovacího CD nebo flash počítač nic nenajde. CD jsem zkoušel a bootovací je. Flash byla vytvořena pomocí programu "WinToFlash", tak aby byla také bootovací.
Kajman
Profil
Mrkněte se na stránky výrobce, zda je k dispozici novější bios a zda tam neřešili tuto chybu. Případně do manuálu, zda není potřeba nastavit ještě něco dalšího.

A nedáváte náhodou do mechaniky, co umí jen CD, bootovací DVD?
Amycus
Profil
Mechanika je určitě na CD i DVD...Kouknu na ty stránky výrobce...

Děkuji
LudekBrno
Profil
Amycus:
pořád tady chybí ta základní informace, jestli mechanika ono CD načte, pokud je notebook nabootován normálně z harddisku? Jinak řečeno, máš ověřeno, že mechanika na tom notebooku vůbec funguje?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0