Autor Zpráva
Péťa
Profil *
Ahojky, mohl byste mi někdo pomoci zazálohovat data, naformátovat disk a nainstalovat win 98? Dělám to poprvý, dík ...
miguel
Profil *
Skopíruj si důležity data do adresáře, rozděl si je a vypal na cd nedo dvd. Nesmiš na nic zapomenout, jako savegamy her, oblíbeny webovy stránky, stáhnuty programy, kodeky do filmů, nové ovladače apod. Sformátováním smažeš kompletně hardisk. Pokud máš dva a více HD tak je lepší mít systém na 1 a zbytek na druhym (ale to je věc vkusu)
Vemeš si spouštěcí disketu pro W98 nebo systémovou pro DOS, natáhneš z ní systém a napíšes
format c: Myslím že se to musí dělat z A: ale nejsem si jistej. Restart, natáhni systém ze spouštěcí diskety s podporou CDROM (myslím že u nových počítačů to jde rovnou z CDROMu-opravte mě někdo) a zadej setup z CDromky. Myslím že bude na F, protože na D se vytvoří podpůrný disk pro spouštěcí systém. Ale to musíš vyzkoušet. Win by se měli začít instalovat. Po natáhnutí W98 nainstaluj ovladače pro desku, grafiku, zvukovku adalší.
Předpokládám že máš novější počítač s novějším hardiskem. Jinak se můžou objevit problémy s FAT16. Taky sem měl problémy s diskama od WesternDigital.
To by asi bylo všechno, kdyžtak mě někdo doplňte. Pokud není problém, tak to jde pěkně jednoduše a rychle.
Mistr
Profil
Nesmiš na nic zapomenout
Zazálohuj si samozřejmě i všechny dokumenty, školní či pracovní věci. Zazálohuj si i sp¨ložky doručené a odeslané pošty z Outlook Expressu či podobných programů, používáš-li je.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0