Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Príjemný deň,

už dlhšiu dobu (aj mesiac) mám záhadný problém s PC (OS Win XP Home Edition). Niekedy sa po prihlásení stane, že sa načíta desktop a všetky tray ikonky, ale keď spustím FireFox alebo FileZillu alebo trebárs Prieskumníka, zobrazí sa kurzor "wait" (presýpacie hodiny), HDD vôbec nezareaguje (ani len nepreblikne) a celý problém musím vyriešiť vypnutím natvrdo - nejde ani len reštart v ponuke Štart. Jediný program, ktorý vtedy dokážem spustiť je môj antivír Avast (mám už niekoľko rokov) - prešiel som si všetky nastavenia, a hoci mám aktualizáciu nastavenú na auto, dal som aktualizovať. Tesne pred dokončením aktualizácie však zamrzol aj Avast a znovu sa to skončilo tvrdým resetom. Za príčinu problému by som možno označil práve Avast, pretože v tých prípadoch, keď dôjde k popísanému zamrznutiu ikonka Avastu síce nabehne, ale "nepretočí" sa to áčko na ikonke (dúfam, že je zrejmé, čo myslím, ťažko sa to opisuje). Navyše, na NTB (Win 7 Home Edition Premium a antivír MSE) sa to nikdy nestalo.

Chcel som sa spýtať, či niekto z vás úplnou náhodou nemá podobný problém a ako by ste ho riešili (inak ako preinštaláciou či inštaláciou iného antivíru s Avastom som bol doteraz max. spokojný).

Ešte musím dodať, že vír nemám, ani Avast ani nič iné mi žiadny "bordel" nenašlo.
Ďakujem za každú odpoveď.
ts_istudio
Profil
Jestli máš pocit, že problém je v avastu, odinstaluj ho a uvidíš. Jdi cestou postupné eliminace možných příčin.
lionel messi
Profil
ts_istudio:
Ja viem, že by som mal ísť vylučovacou metódou, chcel som sa len spýtať, či má niekto s týmto problémom skúsenosť a či je reálne pravdepodobné, že by to bol avast.
1Pupik1989
Profil
Je to reálné. Je tomu půl roku co jsem ho z jednoho notebooku vyhazol. Netuším ale co se mu dělo. Nejspíš při kontrole po spuštění dostal na nějaký vadný sektor.

Otci jsem vysvětlil, že antivir nepotřebuje, sám ho nepoužívám a dva roky mám systém v pořádku.
peta
Profil
Pokud se chovas bezpecne, antivir nepotrebujes. Na nb ho nemam 7 let, u rodicu taky nemam. Vir jsem mel 2x a to diky braskovi, ktery si stahuje c_racky k hram. Jak jsem se viru zbavil, antivir sel pryc.

Potize delaji obvykle programy: Avast, ruzne predinstalovane utility, ruzne shieldy antiviru (Avast je tim znamy) nebo programu jako CCleaner. Nekdy se tyhle shieldy pomlati a dochazi k samovolnym restartum (program ma nastaveno, ze kdyz v nejakem dulezitem win souboru nastane zmena, ma hned restartovat ). Nekdy se pomlati viry s shieldy. Ale uz jsem mel problem 1x ci 2x i s Avg.
Pokud je pc starsi, tak muzou odchazet nektere komponenty. Nebo mas zaprasene ventilatory. Nebo otresy uvolnenou pamet.

Co v nouzovem rezimu, vsechno funguje? Zatim se mi to jevi spis na vir, ktery se nesnasi s Avastem. Ze, antivir nic nehlasi jeste nic neznamena,
A co treba pouziti scandisku? Jestli se treba nerozhazel filesystem. Klasicky problem u win, kdyz zkape nejaky program nebo dela, co delat nema, jako treba Avast ma ruzne sklony.
http://www.viry.cz/likvidace-haveti/
(koukam, ze ten link zadny navod nedava, jen popisuje ruzne priznaky a problemy, ale treba se to nekomu hodi)
engien
Profil *
@peta: Co je to bezpečné chování? Před měsícem jsem chytil vira z obyčejné fotogalerie a antivir byl v tu chvíli k ničemu. Stačí používat děravý prohlížeč, flash, javu nebo acrobat reader a nikdy nevíte, co kde chytíte.
peta
Profil
engien: A prave tyhle veci nepouzivam. FF je v podstate bezpecny, ma uz i vlastni plugin na pdf. Vetsinou si zatahnes vir pres IE nebo flashku.
Samozrejme na pracovnim pc mam AVG, zapnute aktualizace a tak. to bych si nedovolil riskovat, ze mi nejaky virus veme hesla k serverum a zacne si tam delat pak hacker binec.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0