Autor Zpráva
Michael Řehulka
Profil
Zdar chlapci, potřebuji píchnout. Vytvořil jsem si z mého notebooku server přes program CesarFTP. V domací síti se bez problému připojím ze všech zařízení pomocí adresy 192.168.0.100:21, ale potřeboval bych to dostat i na internet. Jen doplním, že veřejnou IP adresu mám (149.xxx.xx.249) a v nastavení routeru jsem notebooku přiradil statickou IP, která bude vždy 192.168.0.100. Firewall jsem prozatím vypnul, aby nic neblokoval.

Router mám Tenda W311R+. V nastavení je položka Virtual Server, když na to kliknu je pod tím Port Range Forwarding, DMZ Host a UPnP Settings. Port Range Forwarding mám nastaveno takto https://docs.google.com/file/d/0B01lpFWx7LpfOTcyQnFGVVQ1WEU/edit?usp=sharing a v MDZ Host toto https://docs.google.com/file/d/0B01lpFWx7LpfUjJtRVhwX2RlYTA/edit?usp=sharing. UPnP settings je enable. Můj Skype je michelrehulka jsem většinou online, takže můžete psát i tam. Předem díky za rady.
Joker
Profil
Michael Řehulka:
Na routeru musíte nastavit přesměrování portu 21 (pokud budete používat jiný, tak toho který chcete používat) na ten konkrétní počítač.
Viz dokumentace k routeru, anglicky se tomu říká „port forwarding“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0