Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Mám na baterke napísané 2000 mah a na nabíjačke 500mah
Čo znamená to 500mah? Je to niečo že toľko sa nabije za 1 hodinu alebo čo?
_es
Profil
IdemeNaHavaj:
Mám na baterke napísané 2000 mah a na nabíjačke 500mah
Určite? Nie je na baterke údaj v mAh a na nabíjačke údaj v mA?
IdemeNaHavaj
Profil
na baterke je 200mAH
na nabíjačke 500mA
Je to batéria a nabíjačka do auta na dialkové ovládanie.. nejde mi do hlavy prečo sa musí nabíjať 4 hodiny a vydrží 20 minút
pcmanik
Profil
IdemeNaHavaj:
500mA je hodnota ktora sa dobije za hodinu nabijania. A kedze mas kapacitu 2000 tak to vychadza na 4 hodiny. Avsak napriklad nabijacky pri mobiloch ku koncu znizuju vystupny prud, takze nabijanie trva dlhsie ako by sa mohlo zdať.
A vydrží preto tak málo lebo každé roztočenie motora má veľký spínavý prúd a taktiež samotny beh motora spotrebováva dosť velké množstvo energie.
_es
Profil
IdemeNaHavaj:
Čo znamená to 500mah?
cs.wikipedia.org/wiki/Amp%C3%A9rhodina


pcmanik:
500mA je hodnota ktora sa dobije za hodinu nabijania.
Nie, je to maximálny elektrický prúd nabíjačky.
IdemeNaHavaj
Profil
aha díky
pcmanik
Profil
_es:
Maximálny prúd je pravda, a ten ide automaticky pokým batéria nedosiahne minimálne 70% nabitej kapacity následne nabijací prúd klesá v závislosti na druhu nabíjačky a samotnej baterky. Bavíme sa o lipo batériách.
V príspevku som mohol lepšie spomenúť, že výstupný prúd automaticky klesá v závisloti na nabití batérie.
_es
Profil
pcmanik:
Bavíme sa o lipo batériách.
Nie je zrejmé, o aký typ batérie ide. Okrem toho treba zahrnúť aj straty v batérii pri jej nabíjaní a vybíjaní.
Joker
Profil
pcmanik:
500mA je hodnota ktora sa dobije za hodinu nabijania.
Co?

IdemeNaHavaj:
nejde mi do hlavy prečo sa musí nabíjať 4 hodiny a vydrží 20 minút
Může být různý nabíjecí a vybíjecí proud. Čím vyšší proud, tím kratší dobu baterka vydrží ho dodávat.
A kapacita baterky časem degraduje, takže se už nemusí ani blížit těm 2000 mAh.

Pro jistotu to ještě shrnu:
Kapacita baterie v ampérhodinách a maximální nabíjecí proud v ampérech jsou čísla, mezi kterými je jen o trochu užší vztah, než mezi tímto vláknem a webdesignem.

V první řadě ještě záleží na napětí, třeba je asi zřejmé, že 8 Ah akumulátor v počítačové UPSce nepůjde nahradit třemi tužkovými bateriemi 2700 mAh (= 2,7 Ah).
Mimochodem mě baví to uvádění vysokých čísel v malých jednotkách. Dokonalosti dosáhla jedna nabíječka co tu je. Na té je napsáno: Vstup 220-240V, 0,2A; Výstup 4,5V, 1500 mA.

Když je napětí stejné, teoreticky by se 2000 mAh (= 2 Ah) akumulátor proudem 500 mA (= 0,5 A) plně nabil za 4 hodiny. Kdyby to nabíjení mělo 100% účinnost (což nemá, proto se ostatně akumulátory při nabíjení zahřívají) a kdyby nabíječka ten proud dodávala celou dobu (což nedodává). Takže v reálu to nabíjení bude trvat déle.

A naopak by 2 Ah baterie zvládla dodávat proud 0,5 A po dobu 4 hodin, nebo 2 hodiny proud 1 A, a tak dále. Ve skutečnosti to zase bude méně, protože tyhle akumulátory se nedají úplně vybít.
_es
Profil
Joker:
Ve skutečnosti to zase bude méně, protože tyhle akumulátory se nedají úplně vybít.
Teoreticky by malo byť uvedené, aký náboj je schopná batéria so seba vydať von, tak by asi ten „nevybiteľný“ náboj v tom nemal byť zahrnutý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0