Autor Zpráva
Radim10
Profil
Zdravím,
našel jsem doma dvě starší hi-fi věže Sharp CP-C570 50W (MAX 100W) a chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je lze připojit k PC. Pročetl jsem si podobná témata, ale v technice nejsem moc zdatný, a tak bych to potřeboval vysvětlit konkrétně na mém případě. Na vložených fotkách je vidět, že z věže vedou jen dva drátky které jsou napojeny přímo do rádia/přehrávače. Jak mám tedy postupovat? Mimochodem budu potřebovat i zesilovač, případně jaký?

Předem moc děkuji za odpověď

Radim

Kajman
Profil
Nejsou na věži žádné jiné konektory (označené např. aux in)?
Radim10
Profil
Ne. Je tam skutečně jen ten jeden...
Rfilip
Profil
Zde http://czechmanuals.com/uzivatelska-prirucka-navod-k-obsluze/SHARP/CP-C770-_U se mi povedlo najít švédský manual od SHARP CP-C770. Dle nej(22 strana manualu/27 strana PDF) to má vstup přes RCA konektor(cinch) a kabely/redukce z jacku na cinch jsou k dispozici, stačí hledat "jack cinch kabel". Snad má RCA vstup i ta tvoje Sharp CP-C570.
Kajman
Profil
Nebo si kupte fm transmitter a vysílejte si doma vlastní rádio.
Alphard
Profil
Mám jiný typ hi-fi Sharp, propojený přes jack - cinch, 5 metrů, jak píše Rfilip. Funguje dobře bez dalšího vybavení (zesilovač), jen je potřeba výrazně zvýšit hlasitost nad normální stav.
LudekBrno
Profil
Radim10:
Pokud nemá věž audio vstup, jakože dle tvého popisu nemá, tak máš smůlu a nijak tam zvuk z počítače nepřipojíš. Nepočítám nějakého kutila, který by byl schopen vtáhnout vstup zevnitř.
Radim10
Profil
Aha, tak to je škoda. Doufal jsem, že to půjde...
Amunak
Profil
Vždycky můžeš do těch svorek jak se připojují repráky připojit nějaký audio výstup, a bude ti to hrát. Sice možná bude potřeba zesilovač, a vlastně té věže vůbec nevyužiješ, ale fungovat by to mělo.
LudekBrno
Profil
Amunak:
No zesilovač by potřeboval určitě, ne možná a navíc by musel vždycky reproduktory odpojit od věže a po ukončení používání s PC zse zpět k věži. Kdybych to řešil sám, asi bych si našel vhodnou část v zapojení a vyrobil si audiovstup. Ale to mu asi nepomůže :-)
Amunak
Profil
LudekBrno:
Proč by je musel odpojovat? Netvrdím, že nabízím nějaké úžasné řešení, ale je to funkční. Měl jsem tu obyčejné stolní repráky, napojené na dva počítače prostě tak, že jsem oholil dráty, spojil je a zapájel. Fungovalo to do doby, než mi ten cínový spoj prasknul. Teď tady mám "originální" zvukovou spojku/rozpojku. Tohle by byl snad stejný případ ne?
LudekBrno
Profil
Amunak:
No, zapojovat výstupy dvou různých zesilovačů paralelně na jedny reproduktory je techniky pořádná prasárna ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0