Autor Zpráva
vicks
Profil *
Měl bych takový problém s excelem, snažím se v něm seřadit datumy, ale pořád to řadí nějak divně, myslím že podle abecedy. Ve sloupci mám nastaveno, že se jedná o datum. Je to divné, protože jinde mi to při přidání filtru datum rozpoznalo.
margin
Profil *
Jsi si jistý, že jde o číslo v datumovém formátu, a ne o text? Pokud je ve sloupci text, tak i po nastavení jiného formátu textový řetězec zůstane textem.
Je mnoho způsobů, jak zjistit, co v buňce vlastně je, třebas:
- textové řetězce mají výchozí zarovnání vlevo, čísla vpravo
- s čísly můžeš provádět matematické operace, připočtením jedničky dostaneš o den vyšší datum
vicks
Profil *
Když nastavím celý sloupec na datum nic se nezmění, i když filtr vymažu a nastavím znova. Už se s tím potýkám měsíc a začíná mě to štvát... V jiných tabulkách to funguje jak má....
margin
Profil *
Tak ještě jednou:
Pokud je ve sloupci text, tak i po nastavení jiného formátu textový řetězec zůstane textem.
vicks
Profil *
Žádný text tam není. Zkusil jsem vymazat i z prvního řádku, který slouží jako název sloupce.


Zkusil jsem postupným vymazáváním zjistit, jestli by se to nezmění. Změnilo. Problém je, že u všech jsou data ve formátu d.m.rrrr a při každém pokusu dělá problém jiný řádek. Přitom nové znaky nevkládám, používám jem CTRL+Z abych je po kontrole dostal zpátky.
margin
Profil *
Točíme se v kruhu, stále si myslím, že máš ve sloupci text a ne datum, tím co jsi napsal jsi to nevyvrátil.
http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/razeni-dat-v-oblasti-nebo-tabulce-HP010073947.aspx#BMsort_dates_or_times

To je taky možnost, proč se sloupec řadí jinak, ale v domto případě se mi zdá jako málo pravděpodoné, ža by to byla příčina problémů:
http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/razeni-dat-v-oblasti-nebo-tabulce-HP010073947.aspx#BMsort_by_a_custom_list

Pak koukni ještě na http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/razeni-dat-v-oblasti-nebo-tabulce-HP010073947.aspx#BMlearn_more_about_general_issues_with_
vicks
Profil *
No tak nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem změnil formát sloupce na 12-AUG-13 a ty řádky které se nezměnily jsem změnil manuálně odentrováním. Nevím, proč to nechápal.


Psal jsem, že tam žádný text není. Jak jinak lze vyjádřit v excelu datum než že napíšu 15.4.2013 a změním formát sloupce?
margin
Profil *
vicks:
Jak jinak lze vyjádřit v excelu datum než že napíšu 15.4.2013 a změním formát sloupce?
Nevěděl jsem, odkud bereš vstupní data. Já jsem občas narazil na problémy, pokud jsem data vkládal odjinud za schránky, nebo při importu dat v CSV formátu.
vicks
Profil *
Používal jsem jen schránku a to pro přesun z jiné buňky, která byla datum také. Zkusil jsem trochu pozměnit formát ale i tak to teď dokázal excel po skopírování automaticky změnit. Ale asi to bude nejpravděpodobnější verze. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
_es
Profil
vicks:
Ve sloupci mám nastaveno, že se jedná o datum.
Ako „v stĺpci“? To, že ide o dátum, musíš nastaviť vo formáte buniek. Pri jednoduchom kopírovaní z Excelu do Excelu sa kopíruje aj formát, to môže tiež spôsobiť problémy.
margin
Profil *
_es:
Ako ‚v stĺpci‘?
Tipnul bych si, že jde o nastavení formátu buněk pro celý sloupec.
_es
Profil
margin:
Možno nie úplne všetky bunky stĺpca majú správny formát.
vicks:
Nemáš v bunkách apostrofy, úvodzovky, medzery či podobné „problematické“ znaky? Nemáš v stĺpci medzi hodnotami prázdne bunky?
vicks
Profil *
_es:
Jak napsal margin, nastavení formátu jsem dělal samozřejmě pro celý sloupec dohromady.

Když jsem změnil formát datumu u celého sloupce na nějaký jiný, zjistil jsem u kterých se nezměnily automaticky a jednotlivě upravil tak, že jsem klikl na buňku, pak na editační řádek a odentrovat a excel to převedl do správného formátu a už bylo možné převádět jak jsem chtěl.

Žádné mezery nebo viditelné chyby tam nebyly a data jsem vždycky kopíroval z jiných buňek stejného formátu. Možná, že jsem ale párkrát použil datum třeba z emailu a pak to rozkopíroval, to už teď nezjistím. Hlavní je, že se to vyřešilo.

Díky za pomoc.
_es
Profil
vicks:
Pri vkladaní kopírovaných dát máš aj možnosť vkladať „len hodnoty“ - to by malo zabrániť nechcenému meneniu formátu buniek.
vicks
Profil *
_es:
Díky za tip.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0